Balandžio mėnesio veikla

Paskelbta: Ketvirtadienis, 06 gegužės 2021

Balandžio mėnesį IUG vaikai su auklėtojos padėjėja Zina Šneideriene dalyvavo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka“ organizuotoje respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualioje fotografijų parodoje „Velykų zuikutis“. Paroda skirtas ugdyti vaikų kūrybiškumą ir saviraišką, suteikiant galimybę savo kūrybines idėjas pristatyti visuomenei.

UDCN1631 UDCN1632

Alytaus Jurgio Kunčino VB Vidzgirio filiale balandžio mėnesį veikė respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytinių piešinių paroda "Tiurli Piurli". Parodą organizavo Alytaus lopšelis-darželis "Obelėlė". Bibliotekoje buvo galima išvysti ir mūsų įstaigos ugdytinių Ąžuolo Kriaučialiūno ir Kajos Ancerevičiūtės darbus. Juos dalyvavimui parodoje ruošė auklėtoja Ingrida Slibinskienė. Dalyvai ir auklėtoja apdovanoti organizatorių padėkomis.

UDCN1633 UDCN1634 UDCN1635 UDCN1636

Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų karpinių fotografijų parodoje ,,Karpiniai languose‘ dalyvavo auklėtojos padėjėja Zina Šneiderienė kartu su IUG ugdytiniais Benu Maučecku, Emerita Pajaujyte ir Ąžuolu Gabanaičiu. Parodą, kurios tikslas –atskleisti lietuviškos etninės tautodailės meninę raišką, organizavo Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Inkarėlis“. Karpinių autoriams į teiktos organizatorių padėkos.

UDCN1637 UDCN1638 UDCN1639 UDCN1630 UDCN1641

Šį mėnesį auklėtoja Valė Dženkauskienė vaikučius susipažino su Velykų papročiais. Iš plastelino lipdė margučius, žaidė žaidimus ,,Margučių ridenimas", ,,Kas greičiau nulups margutį?".

UDCN1642 UDCN1643 UDCN1644 UDCN1645

Velykoms gamino dovanų dėžutę margučiam į kurią Velykė atnešė margaspalvių margučių.

UDCN1646 UDCN1647 UDCN1648 UDCN1649

Iš antrinių žaliavų gamino ,,paukštį" ir eksperimentuodami kieno plaučiai stipresni, privertė jį skristi. Lauko aplinkoje stebėjo žydinčius augalus, tyrinėjo jų sandarą, išskyrė pagrindines augalo dalis. Ugdytiniai kartu su auklėtojomis tyrinėjo bei eksperimentavo: mokėsi skirti ir atpažinti augalų sėklas, išbandė įvairius daiginimo būdus, susipažino su gėlės sandara, stebėjo kaip gėlė šaknijasi, per kiek dienų svogūnas paauga, žymi augalo augimo kalendorių. Brinkino žirnius, pupeles, sodino juos į žemę.

UDCN1656 UDCN1657 UDCN1658 UDCN1659 UDCN1661 UDCN1650 UDCN1662 UDCN1663

Kartu su auklėtoja Ingrida Slibinskiene net ir lietui merkiant, mažieji daug sportavo, mokėsi pataikyti kamuolį į krepšį. Pažinti gėles vaikai mokosi atlikdami auklėtojų sukurtas lavinamąsias užduotis smulkiajai rankų motorikai, skaičiavimui, kalbos ugdymui, spalvų pažinimui. Stebėdami gėles vaikai kuria, piešia, klijuoja, eksperimentuoja su popierinėmis gėlėmis.

UDCN1664 UDCN1665 UDCN1666 UDCN1667

Atriedėjo, atbildėjo Vaikų Velykėlės į karklinių biblioteką. Su margučių ridenimu, Didžiojo margučio kūrimu mažame ratelyje. Karklinių biblioteka dalyvauja projekte "Vaikų Velykėlės 2021", kurį organizuoja labdaros ir paramos fondas "Švieskime vaikus". Už tradicijų puoselėjimą, spalvingus margučius iš respublikinio projekto iniciatorių jau sulaukėme ir specialiai skirtų dovanų – vienos iš geriausių lietuvių rašytojos Rasos Lazauskaitės knygų ,,Dviese bijoti drąsiau“.

UDCN1668 UDCN1669

Mūsų įstaigos darželinukai aktyviai dalyvauja Respublikiniame projekte ,,Sveikatiada“ ir įsitraukia į organizatorių siūlomas veiklas-iššūkius. Šįkart visus užvaldė ,,Šokio virusas‘, o už sumaniai įvykdytą veiklą ir puikius šokius IUG gavo organizatorių padėką.

UDCN1660 UDCN1671 UDCN1672

Karklinių bibliotekoje buvo surengtos paroda, skirta Tarptautinei vaikiškos knygos dienai, poetui, prozininkui, vertėjui Vytautui Sirijos Girai skirta paroda ,,Bėgimas nuo šešėlio“, populiariausių bibliotekoje skaitomų knygų paroda ,,Siūlome skaityti“.
   Karklinių vaikų dienos centre ,,Aukštyn kojom“ bibliotekininkė su dienos centrą lankančiais vaikais kalbėjo apie knygų viršelius. Vėliau patys vaikai kūrė savo knygų viršelius. Koks būtų tavo rašomos knygos viršelis?

UDCN1673 UDCN1674 UDCN1675