UDC naujienos

Rugsėjo pirmoji UDC

UDCN894

Zoologijos sode

Kaip greitai bėga laikas! Tuo spėjo įsitikinti ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Rodos, dar tik neseniai rugsėjis nerimą širdelėse pasėjo, o štai, džiugiai nusiteikę, jau vasaros sutiktuves švenčiame!
   Ta proga mažieji išvyko į Kalvarijos savivaldybėje įsikūrusį Zoo parką. Čia apsigyvenę egzotiniai gyvūnai savo prieraišumu, noru bendrauti, stebino ir linksmino mažuosius lankytojus. Teko savo jėgas išbandyti ir skaitymo rungtynėse: kas greičiau perskaitys gana sudėtingus parko gyventojų pavadinimus: guanakai, Kamerūno avys ir ožkos, poni arkliukai, Sibiro ožiai, lamos, asilai, muflonai, zebrai, elniai, kupranugariai... Žinoma, visų ir neišvardinsi, bet kaip nenusifotografuoti prie parko karaliaus liūto, kuris tingiai ilsėjosi ant gulto savo narve, budriai akimis sekdamas mažuosius nenuoramas ir retkarčiais apie savo galybę paskelbdamas tuo abejoti neleidžiančiu balsu.
   Prisidėdami prie Erazmus + programos vykdymo, aptarėme, kuriuos gyvūnus galėtume sutikti Lietuvos miškuose? O jų čia pamatėme ne tiek ir daug! Tai elniai, šernai, vilkai, lapės. Ilgėliau pastoviniavome prie vilkų narvo. Stebėjome nuolat skubančius pilkuosius ir prisiminėme, kiek daug pasakų sukurta apie šį gyvūną, jo piktus, klastingus darbus. Gal todėl šie gyvūnai taip ir nepriartėjo prie mūsų nors trumpam pasisveikinti.
   Mažiesiems parko lankytojams įrengtoje žaidimų aikštelėje supdamiesi sūpynėse ir vaišindamiesi mamų suruoštais skanėstais atsisveikinom su gyvūnais, su pavasariu ir vieni su kitais, išsiskirdami ilgoms atostogoms.

UDCN891 UDCN892 UDCN893

Karkliniai po Ispanijos saule

Ar nori nukeliauti į Ispaniją? O gal šioje valstybėje jau esi buvęs? Ateik ir pasidalink savo įspūdžiais apie šią šalį! Jeigu nesi buvęs, bet nori daugiau sužinoti, patirti Ispanišką dvasią, išmokti šokių ar paragauti jų tradicinio patiekalo, lauksim tavęs- taip kvietė visus paminėti Europos dieną Karklinių filialo bibliotekininkė.
   Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Šventiškai minėjome ir mes. Laura kartu su Smilte parengė pristatymą apie Europos Sąjungą. Pažvelgę iš arčiau į Europą, pasirinkome vieną valstybę su kuria nusprendėme susipažinti iš arčiau.
   Ispanija. Nuostabi ir žavinti šalis tuo netrukome įsitikinti iš Lauros Urbšytės ir Vidos Senkuvienės pasakojimų. Savo įspūdžiais apie saulėtąją Ispaniją dalinosi ir Sigita Urbaitienė. Sėdėjome ir negalėjome nusėdėti klausantis įdomių kalbų, tad mūsų svečiai kvietė pašokti ir išmokti Flamenko žingsnelių. Vėliau vaišinomės Vidos keptomis torrijomis ir Zinutės patiekta tortilija. Smagiai pasibuvę ir pakalbėję jautėmės lyg trumpai paatostogavę Ispanijoje.
   Su Ispanija susipažino ir mažieji bibliotekos skaitytojai, kurie šoko, dainavo, bandė tarti ispaniškus žodžius, išmoko pasisveikinti, susipažino su grasiausiais šalies žmonėmis.
AČIŪ visiems prisidėjusiems prie šios gražios šventės!
Nuotraukos Ingridos ir Vytauto Slibinskų.

Kultūros renginių organizatorė
N.Jankauskienė

UDCN881 UDCN882 UDCN883 UDCN884 UDCN885

Kokį naminį gyvūną auginate namuose?