UDC naujienos

Šeimos šventė „Skrieja vaikystės aitvarai“

Karšta pavasario saulutė ir kvepiantys alyvų žiedai tarsi byloja, kad atėjo metas atsisveikinti su darželiu, pasidžiaugti gėlėta vasara ir nerūpestinga vaikyste. Ta proga gegužės 31 d. Karklinių UDC ikimokyklinėje „pelėdžiukų“ grupėje surengėme šeimos šventę. Vaikai sveikino tėvelius su artėjančia Tėvo diena, deklamavo eilėraščius apie šeimą, vaikystę, dainavo atsisveikinimo su darželiu daineles, kartu su tėveliais šoko. Būsimiems priešmokyklinukams buvo įteikti diplomai, patvirtinantys, kad baigė ikimokyklinio ugdymo programą, sukaupti darbeliai. Su auklėtojų palinkėjimais ir vaikų svajonėmis kilo į dangų balionai, skelbdami vasaros pradžią. Net debesėliai, pamatę besilinksminančius vaikus, skriejo pro šalį ir nei vienas lašelis nesugadino šventės.
   Pasibaigus programėlei visi vaišinosi, tarpusavyje bendravo, žaidė. Šventė suteikė visiems vaikams ir jų tėveliams šiltų ir džiugių emocijų.
Vyresnioji auklėtoja Valė Dženkauskienė

UDCN1131 UDCN1132 UDCN1133 UDCN1134

Pavasaris su biblioteka

Nacionalinę bibliotekų savaitę ir Pasaulinę knygos dieną mes pasitikome šūkiu „Laisvė skaityti“ ir kvietėme… tiesiog skaityti! Skaityti tai, kas mums patinka, kas mus įkvepia ir dėl ko mes nepastebime, kas vyksta aplinkui mus. Visą savaitę mažieji bibliotekos skaitytojai piešė, pasakojo ir kūrė savo istorijas, kurias sudėjome į knygelę. Knygelę padovanojome pasakiškų pasakų kūrėjai Neringai Tik, kuri lankėsi balandžio 24 dieną Karklinių bibliotekoje. Žaisdami ir kurdami pasakas sužinojome kaip atsiranda pasaka, iliustracijos, knyga. Visi nusikėlėme į stebuklų šalį... virtome pasakų herojais.

UDCN1113 UDCN1114 UDCN1115

Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Ją minėjome ir Karklinių bibliotekoje. Šiais metais Europa skatina kuo daugiau žmonių atrasti, prisiminti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti bendrystės jausmą. Kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Nematerialusis paveldas – tai žmonių vertinama veikla, vaizdavimo ir raiškos formos, žinios, įgūdžiai, kultūrinės erdvės. Jam priklauso kalba ir žodinės kūrybos tradicijos, scenos menas, papročiai ir tradiciniai amatai. Minėdami šią gražią dieną, klausėmės Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Žolynukai" (Vad. D. Venckienė ir V. Gvazdaitienė), žaidėme žaidimus, sukomės rateliuose. V. Gvazdaitienė žaismingai pasakojo apie vaistažolių naudą ir reikšmę mūsų gyvenime, vaišinomės žolelių arbata, kartu braidėme po pievas, daugelis pirmąkart ragavo pievų karalienės - pienės...

UDCN1110 UDCN1111 UDCN1112

Apsigobęs žalialape gamta, apsikaišęs įvairiaspalviais alyvų žiedais, praskriejo Mažasis poezijos pavasaris pro Karklinius. Šiais metais žodžio šventėje buvo kalbama apie tai, kas mums brangiausia: namus, mylimus žmones, savo Lietuvą, skambiomis eilėmis buvo skelbiama ,,Apkabinsiu aš Lietuvą žodžio skambėjimu“. Vilnijo kaimo kapelų ,,Balsė“ ir ,,Rausvė“ liaudiškos melodijos, jų vadovo K.Vievesio saksofono muzika. Šio Mažojo poezijos pavasario laureate tapo Irena Šunokienė, diplomantais įvardyti Jovita Grakavinienė, Agnė Miliauskaitė, Vida Vosylienė.

UDCN1116 UDCN1117 UDCN1118

Aš bėgu, mamyte, artyn prie tavęs

Kiekvienais metais pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama pati gražiausia pavasario šventė ─ Motinos diena. Motina tapatinama su žeme. Kaip žemė išaugina derlių, taip Motina išaugina vaikus. Sakoma, kad Mama ─ gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Mama, mamyte, motule, motinėle ir kiek dar daug mūsų kalboje yra malonybinių žodelių skirtų brangiausiam žmogui.
   Gegužės 7 d. ikimokyklinės grupės vaikučiai pakvietė savo šeimos narius į šventę „Aš bėgu, mamyte, artyn prie tavęs“. Pačius nuoširdžiausius meilės, padėkos ir pagarbos žodžius savo mamoms ir močiutėms mažieji išreiškė eilėmis ir dainelėmis. Po pasirodymo padovanojo mamytėms savo darbščiomis rankelėmis padarytas dovanėles, apkabino ir pabučiavo. Tai brangiausia dovana, kurią gali gauti mama iš savo vaiko. Šitaip mažieji atsidėkojo mamytėms už rūpestį, meilę, bemieges naktis.
Vyresnioji auklėtoja Valė Dženkauskienė

UDCN1106 UDCN1107 UDCN1108

Kaip dažniausiai leidi laisvalaikį atšilus orams?