UDC naujienos

Sausio mėnesio renginiai

Sausio 13 – osios paminėjimas

Laisvės gynėjų dieną ikimokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ryto tamsoje languose sužibo atminimo žvakelės. Prisiminėme skaudžius Sausio 13 – osios įvykius, žuvusius už laisvę pagerbėme „Neužmirštuolių“ žiedeliais. Vaikučiai klausėsi skaitomo A. Matučio eilėraščio „Aš tavo gimtinė“, kalbėjosi apie patriotiškumą, pagarbą žmogui ir Tėvynei. Didžiuojamės būdami lietuviais ir išreiškiame pagarbą žuvusiems už visų laisvę. Renginį organizavo auklėtoja V. Dženkauskienė.

UDCN1401 UDCN1402

Vaikų metų knygos 2020 rinkimai

Atskubėję į biblioteką Keturvalakių mokyklos- daugiafunkcio centro darželinukai susipažino su pateiktomis visų knygų, skirtų vaikams, ištraukomis. Jiems patiko Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“. Vaikai prisiminė savo artimuosius, kurie „išėjo“. Diskutavo apie prisirišimą prie senelių, dalijosi kartu praleistų akimirkų prisiminimais.
Įdomia knyga vaikai pavadino ir Tomo Dirgėlos apysaką „Benas – sapnų siuvėjas“. Pagrindinis knygos veikėjas Benas iš senelio sužinojo esąs nepaprastas berniukas – jis mokėjo susiūti nutrūkusius žmonių sapnus. Vaikai piešė savo sapnus, kuriuos vėliau visi kartu susiuvome į vieną didelį sapną.
   Mažiesiems skaitytojams patiko pažintis su Pauliaus Norvilos knyga „Strykt pastrykt!“. Jie klausėsi garsiai skaitomo teksto, vartė knygos puslapius, apžiūrinėjo iliustracijas. Vaikai atidžiai sekė kiškio Stepono nuotykius, susipažino su bibliotekininke pelėda, medų mėgstančiu lokiu, mada besidominčia lape, meistraujančiu vilku, mėgstančiu obuolius ežiu ir kitais veikėjais. Mažieji suprato, kad visai nelengva yra parašyti knygą. Norint įgyvendinti savo svajonę, kiškiui reikėjo įdėti nemažai pastangų, paskirti rašymui daug laiko.
   Knyga ,,Lietus ir Skafandras“, parašyta Dovilės Zavedskaitės, tai istorija apie mergaitę, kuri labai daug galvojo apie savo baimę (alergiją vandeniui), kol neiškeliavo su tąja baime į kelionę po pasaulį. Dėl alergijos ji turėjo nešioti apsauginį skafandrą, kad pasislėptų nuo lietaus. Kartu su vaikais diskutavome apie tai, kam lietus yra reikalingas, kada žmonės jo laukia, o kada jo nenori. Vaikai pasakojo, kaip ir kodėl jų tėvai jais rūpinasi lietingu oru.
Susidomėjo vaikai ir Vytauto V. Landsbergio knyga ,,Pūkis Karalius“. Knygelė moko paprasto dalyko, kad karaliavimas – tai visų pirma rūpinimasis kitais. Išmokęs padėti mamytei, Pūkis jaučiasi kaip tikras karalius ir gauna karališkų dovanų.
Vaikai buvo kviečiami perskaityti visas penkias jiems skirtas knygas ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą.

UDCN1403 UDCN1404 UDCN1405

Sausio 24 dieną vaikai buvo susirinkę žiūrėti Drakoniuko teatro spektaklio ,,Skruzdėlytė Tauškalytė“. Tai pamokanti istorija apie Skruzdėlytę, kuri norėdama patirti daug nuotykių nenuėjo į mokyklą. Vaikai, meno, muzikos ir šokio pagalba, buvo mokomi pareigingumo, atsakomybės ir sąmoningumo.

UDCN1406

Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai, tėvai ir auklėtojos respublikinės kūrybinių darbų parodos dalyviai

Besitęsiant Kalėdų laukimo laikotarpiui buvo daug malonių ir širdžiai mielų renginių. Mes ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikai, auklėtojos ir tėvai dalyvavome respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Papuoškime Kalėdų eglutę". Visiems dalyviams įteiktos Alytaus lopšelio–darželio ,,Pušynėlis“ Direktorės padėkos – tėveliams: Ingridai Pajaujienei, Žanetai Vaitkūnienei, Rimantui Maučeckui; vaikams: Aidai Pajaujytei, Tomui Meiliūnui, Mantvydui Andriušiui, Benui Maučeckui, Davidui Stankevičiui, Augustui Šilaikiui, Kamilei Povilaitytei, Emiliui Kurtinaičiui; auklėtojoms: Ingridai Slibinskienei ir Valei Dženkauskienei. Mes esam labai dėkingos vaikų Tėveliams už geranorišką bendravimą, bendradarbiavimą ir pozityvų požiūrį, kad laikas praleistas drauge jau yra vertybė.
   P. S. Pridedame nuorodą, kurioje galėsite pamatyti parodą, transliuotą per Dzūkijos televiziją.
Auklėtoja Ingrida Slibinskienė

UDCN1390 UDCN1391

Kalėdinė šventė ikimokyklinio ugdymo grupėje ,,Nykštukų šalyje"

Kalėdiniais vaikų susibūrimais ir pasiruošimais paprastai pasipuošia visas gruodis. Šią ypatingą šventę taip norisi smagiai pažymėti sau brangiausiame kolektyve, draugų apsuptyje, su šeimos nariais. Telieka tik pasidžiaugti, kad vaikų pramogų įvairovė tokia didelė ir plati, kad kalėdines vaikų šventes, norėdami, kaskart galime švęsti vis kitaip. Gruodžio 19 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai, jų šeimos nariai, centro darbuotojai, pasipuošę rinkosi į nepaprastą kalėdinį renginį ,,Nykštukų šalyje".
   Pirmojoje dalyje galėjome pasidžiaugti Nykštukų pasaka - prisistatymu, kurioje vyresnieji ir drąsiausieji parodė paruoštą programėlę. Antrojoje dalyje visi Nykštukai keliavo į edukacinį užsiėmimą, kuriame pasigamino po labai gražų kalėdinį žaisliuką savo eglutei, taip atskleisdami savo kūrybiškumą. Trečiojoje dalyje visi, pasitikę Kalėdų senelį su Nykštuke, šoko ir žaidė, dainavo ir atsakinėjo į Kalėdų senelio bei Nykštukės klausimus, deklamavo ir sulaukė dovanų iš stebuklingo Kalėdų senelio maišo.
   Neliko nei vieno abejingo. Visi aktyviai dalyvę šventėje, pakiliai išgyveno šventės paslaptingumą, susitikimą su Kalėdų seneliu, dvasinę bendrystę. Šventę užbaigėme bendromis vaišėmis ir renginio apibendrinimu.
   Už eglės parūpinimą, gerą nuotaiką, draugišką pagalbą, nuoširdumą, pozityvų bendravimą ir bendradarbiavimą labai dėkojame bibliotekininkei Neringai Jankauskienei, visiems centro darbuotojams, o ypač visiems vaikučių tėveliams.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Ingrida Slibinskienė

UDCN1380 UDCN1381 UDCN1382 UDCN1383

vrs

smm

Kontaktai:

Mokyklos kodas 190489549
Mokyklos adresas:

Liepų g. 39,
Keturvalakių mstl.,
Keturvalakių sen.,
70321, Vilkaviškio r. sav.

El. paštas:

(C) Vikaviškio r. Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras 2012-2020. Free joomla templates | Pritaikė Giedrius Plečkaitis