Kovo mėnesio veikla

Paskelbta: Penktadienis, 09 balandžio 2021

Ikimokyklinio ugdymo grupės mažieji skaitovai Emilis Špakauskas ir Ąžuolas Gabanaitis dalyvavo respublikinėje ikimokyklinių ir priešmokyklinių amžiaus vaikų virtualioje poezijos šventėje ,,Tėvyne, tau gražiausi žodžiai“. Šventės tikslas- puoselėti vaikų pilietiškumą ir patriotizmo jausmą, pagarbą savo šaliai, gimtajai kalbai, kultūrai. Ugdytinius paruošė IUG auklėtoja Ingrida Slibinskienė. Dalyviai ir auklėtoja apdovanoti organizatorių diplomais.

N12710 N12711 N12712

Šalta žiema yra tikras išbandymų metas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams. Nors pavasaris ne už kalnų, bet lauke dar šalta. Auklėtoja Valė Dženkauskienė kvietė visus vaikučius kartu pagaminti lesyklėlę paukšteliams ir sudalyvauti Kretingos lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ fotonuotraukų parodoje ,,Lesyklėlė kitaip“. Parodos tikslas-padėti vaikams pažinti, saugoti globoti paukščius; bendradarbiaujant visiems kurti netradicines lesyklėles. Kūrybingiesiems lesyklėlės kūrėjams bei jų auklėtojai įteiktos organizatorių padėkos.

N12713 N12714 N12715 N12716

Su vaikais buvo stebima ir kalbama kokie paukšteliai atskris lesti į lesyklėlę. Visi stebėjo bundančią gamtą, ieškojo pavasario požymių. Susipažino su didžiausiu Lietuvos paukščiu-gandru. Kūrė darbelius. Rytmečio ,,Atšilo orai-parskrido gandrai“ metu šmaikštavo, erzino gandrą, minė mįsles, šoko, dainavo apie gandrą dainas. Rytmetį vedė auklėtoja Valė Dženkauskienė.

N12717 N12718 N12719 N12720

Kad ir ko būtų mokomasi, žinių ir patirties įgyjimas užsifiksuoja tik bandant. Darželyje vaikai skatinami išbandyti rankomis, liesti. Pirmoji darželinukų pažintis su slieku-požemio gyventoju vyko beklausant auklėtojos Ingridos Slibinskienės sekamo pasakojimo apie slieką. Vėliau visi kartu jų ieškojo, stebėjo, lygino, matavo.

N12721 N12722 N12723

Pietūs – pats svarbiausias mūsų dienos valgymo metas, nuo kurio priklauso likusios dienos energija ir nuotaika. Todėl kiekvieną dieną turime pavalgyti sveikatai palankius ir sočius pietus. Mūsų mažieji tai žino, nes dalyvauja sveikatingumo projekte ,,Sveikatiada“. Už skanių ir sveikų pietų paruošimą bei pristatymą ikimokyklinukai gavo ,,Sveikatiados” vadovės Lauros Blaževičiūtės elektroninį laišką, kuriame vaikams bei projekto kuratoriams buvo dėkojama už šaunų dalyvavimą konkurse ,,Pietų kovos!“. Projekto vadovė atsiuntė ir padėką už puikų dalyvavimą konkurse.

N12724 N12725 N12726 N12727

Artėjant kovo 11-ąjai mažieji piešė trispalvės spalvomis. Rytmetyje ,,Mes tave gerbsim ir mylėsim“ deklamavo eiles apie Tėvynę, žaidė lietuvių liaudies žaidimus.

N12728 N12729 N12730 N12731

Ikimokyklinukai dalyvavo projekte ,,Būk artistas...“, kurį organizavo pradinių klasių vyr. mokytoja Jolanta Puskunigienė ir vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vida Liaudaitienė. Padedami auklėtojos Valės Dženkauskienės, mažieji sukūrė vaidinimui pirštinines lėles. O auklėtoja Ingrida Slibinskienė parengė mažuosius vaidinimui ,,Dangrius griūva“. Pasakos inscenizavimas padėjo vaikams intuicijos ir fantazijos dėka pažinti pasaulį, suteikė daug teigiamų emocijų.

N12732 N12733

Auklėtoja Valė Dženkauskienė ir kultūros renginių organizatorė Neringa Jankauskienė parengė IUG vaikų ir jų tėvelių pagamintų raidelių kūrybinį darbą. Sukurtas bendras visų darbas dalyvavo Klaipėdos darželio-lopšelio organizuotoje respublikinėje kūrybinių darbų virtualioje parodoje-projekte ,,Ką slepia abėcėlė“. Darbų autoriai ir organizatoriai apdovanoti parodos rengėjų padėkos raštais.

N12734 N12735 N12736

Ikimokyklinė grupė prisijungė prie socialinės gerumo akcijos „Sveika, saulyte“, kuri yra skirta „Dauno“ sindromo dienai paminėti. Vaikai labai stengėsi sukurti linksmą saulytę ir noriai prisijungė prie socialinės akcijos! Mūsų įstaigos stende suspindo daug saulyčių – palaikymo simbolių tėveliams, auginantiems „saulytes“. Akciją organizavo Klaipėdos lopšelis-darželis „Žuvėdra.

N12737 N12738

Ikimokyklinio ugdymo grupėje organizuotas literatūrinis rytmetys vaikams ,,Poezija vaikams“, skirtas Tarptautinei poezijos dienai. Mažieji klausėsi bibliotekininkės skaitomų eilių, patys deklamavo savo mokamus eilėraščius. Visi kartu vartė knygeles, domėjosi paukšteliais, juos pamėgdžiojo, o išsirinkę labiausiai patikusį – nuspalvino.

N12739 N12740 N12741

Karklinių filialo bibliotekinkė paruošė dvi virtualias literatūros ir spaudinių parodas ,,Nešė žodį, kaip duoną“, skirtą knygnešio dienai bei rašytojai dramaturgei skirtą parodą ,,G.Petkevičaitė-Bitė: kilni pareiga kilti ir kelti“.

N12742 N12743

Karklinių bibliotekos languose iki balandžio 2 dienos buvo galima pasigėrėti būrelio ,,Kai darai-padarai" (Vad. Lolita Stankienė) veltais Velykiniais margučiais ir Karklinių kaimo bendruomenės VDC ,,Aukštyn kojom" vaikų gamintomis verbomis (Edukaciją vedė Neringa Jankauskienė).

N12744 N12745 N12746