Apie UDC

Paskelbta: Sekmadienis, 03 lapkričio 2013

Istorija

Keturvalakių mokykla – daugiafunkcis centras įsikūręs Karklinių kaime, Vilkaviškio rajone, rekonstravus buvusios pradinės mokyklos pastatą, kuris buvo pastatytas 1974 metais ir nuosavybės teise priklauso Vilkaviškio rajono savivaldybei. Projekto metu buvo atliekami statybinių konstrukcijų įrengimo darbai, mechanikos, elektrotechnikos darbai, informacinių sistemų įrengimo  ir statinio baigiamieji darbai. Po rekonstrukcijos įrengta sporto salė, dušai, bei tualetai, skalbykla, katilinė, žmonių su negalia tualetas, biblioteka, med. punktas, administracijos kabinetas, renginių patalpa su scena ir ikimokyklinio bei suaugusiųjų ugdymo klasės. Sėkmingam ir efektyviam UDC veiklos vykdymui jau įsigyta ir vis dar įsigyjama įranga ir baldai.

Kalbantis su bendruomenės nariais ir atlikus esamų paslaugų infrastruktūros analizę, buvo nustatyti esminiai bendruomenės poreikiai: ikimokyklinis ugdymas, neformalus vaikų ir suaugusiųjų švietimas,  socialinės paslaugos, sveikatos paslaugos, bibliotekos paslaugos.

Ikimokykliniu ugdymu visoje seniūnijoje neužsiima niekas. Nėra nė vieno darželio ar prie mokyklos veikiančios grupės.  Karkliniuose nuo 2010 m. birželio1 dienos Vilkaviškio rajono Keturvalakių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės veikla nebuvo vykdoma.  O šios paslaugos paklausa didžiulė. Todėl nuo 2013 m. rugsėjo 2 dienos ikimokyklinio ugdymo grupę pradėjo lankyti 18 vaikų   3 – 5 metų amžiaus. Beveik visi tėveliai  norėjo, kad ši paslauga būtų teikiama visą dieną.

Neformalus vaikų švietimas vyksta netoliese esančioje Keturvalakių mokykloje po pamokų, bet bendruomenės nariai norėtų, kad jis vyktų ir UDC. Tada vaikai turėtų daugiau užsiėmimų, veiklos vakarais. Tai galėtų būti: sportinė veikla, ateitininkų veikla,  amatų mokyklėlė, karpinių menas, namų šeimininkių klubas, dramos studija, mokomieji-ugdomieji kompiuteriniai žaidimai.

Neformalus suaugusiųjų švietimas taip pat  labai domintų bendruomenės narius. Todėl bus organizuojami kompiuterinio raštingumo užsiėmimai, sportinė veikla, aerobikos užsiėmimai, linijiniai šokiai, tautinio paveldo etnokultūros puoselėjimas. Centre bus 11 nešiojamų kompiuterių. Todėl ateityje planuojame organizuoti nuotolinius mokymus pagal tikslinių grupių poreikius.

Socialinės paslaugos bendruomenėje niekada nebuvo  teikiamos. Rašant projektą UDC steigimui buvo pagalvota ir apie skalbimo mašiną, kuria galėtų pasinaudoti socialinės rizikos šeimos, senyvo amžiaus asmenys, asmenys su negalia

Žmonės pagalbos įvairiais klausimais turi ieškoti miestuose. Todėl jie norėtų, kad, pradėjus veikti UDC, būtų teikiamos psichologo konsultacijos, pagalbos grupės (iš aktyvaus jaunimo) seneliams, vienišiems neįgaliems, turintiems alkoholio problemų (juos įtraukiant į veiklas), pokalbiai, konsultacijos jaunoms mamoms.

Bibliotekos paslaugos kaime buvo teikiamos ir iki UDC įsteigimo. Šiuo metu veikla dar nevyksta, bibliotekininkė tvarko bibliotekos fondą, savo patalpas. Bendruomenė tikisi,  kad vyks laisvalaikio skaitymai suaugusiems ir vaikams, teminiai vakarai, įvairūs susitikimai su įdomiais žmonėmis, knygų pristatymai. Tikimės, kad bibliotekoje vaikai turės galimybę ir norės leisti laisvalaikį žaisdami stalo žaidimus.

Sveikatos paslaugos iki šiol Karkliniuose buvo teikiamos tik minimaliai. Todėl gyventojai išreiškė tokius poreikius: sveikos gyvensenos propagavimas, paskaitos sveikatos temomis ir kt.

Stengsimės, kad atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, visų poreikiai būtų patenkinti.

Karklinių istorija