Lietuvos šimtmetis su manimi (2)

Paskelbta: Penktadienis, 30 kovo 2018

N994mTaip vadinosi du mėnesius trukęs renginių ciklas, skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
  Kovo 30 d. mokykloje vyko apibendrinamasis renginys, kurio metu įvertinti nuveikti darbai, pasidžiaugta nepakartojamomis akimirkomis, pasidalinta įspūdžiais.
   Meninėje-muzikinėje dalyje mokiniai šoko, grojo dūdelėmis, dainavo, vaidino. Savo meninę programėlę parodė ir mažiausieji mokyklos-daugiafunkcio centro ugdytiniai – ikimokyklinukai – kartu su mamomis ir auklėtojomis. Dalykinėje dalyje mokiniai pristatė padarytas išvadas, atradimus, pastebėjimus apie tai, ką pavyko sužinoti įvairių dalykų pamokose, kaip keitėsi Lietuva per 100 metų. Vieni tyrinėjo, kokie anksčiau buvo raštas ir knyga, kiti domėjosi buitinės chemijos tobulėjimu, treti analizavo, kokie saldumynai buvo anksčiau ir kokie yra dabar, dar kiti prisiminė mūsų vietovės pasikeitimus nuo ledynmečio iki šių dienų, pirmokai aiškinosi, kaip keitėsi avalynė. Septintos klasės mokiniai apibendrino visus renginius, akcijas, kurie mokykloje vyko vasario–kovo mėnesiais. Renginių akimirkomis dalinosi ir Karklinių UDC kultūros renginių organizatorė N. Jankauskienė. Įžvalgomis apie laisvės pojūtį per šimtą metų dalinosi lietuvių kalbos mokytoja R. Gintautaitė-Aželskienė. Daug teigiamų emocijų sukėlė 9 klasės mokinės S. Klimaitės sukurtas filmukas „Tai, kas liko už kadro“.

Pristatyta ir atvira integruoto ugdymo savaitė, kurios tema „Žvilgsnis į praeitį, kad suprastume dabartį“.
Tokią netradicinę dieną buvo ir netradiciniai pietūs. Juos gamino 7 klasės mokinių mamos Jolita Tekorienė ir Lina Kuršvietienė. Virta daržovių sriuba ir kmynų arbata gardžiavosi visi.
   Kiekvienos klasės mokiniai su klasių vadovais kūrė nuotraukų koliažus „Lietuvos šimtmetis su mumis“, kurie bus iškabinti II a. fojė ir primins patirtas nepakartojamas šimtmečio akimirkas.
   Aktyviausiems, kūrybingiausiems, geranoriškiausiems mokyklos bendruomenės nariams: mokiniams, mokytojams, mokyklos darbuotojams, prisidėjusiems prie Lietuvos 100-mečio renginių organizavimo, mokyklos direktorė įteikė padėkos raštus.
   Taigi tokios veiklos skatina saviraišką, lavina kūrybiškumo, lyderystės, elgesio, bendravimo ir bendradarbiavimo, įsivertinimo įgūdžius. Taip puoselėjamos pozityvios vertybės: pilietiškumas, patriotiškumas, pagarba sau ir kitiems.

Parengė 7 klasės vadovė Aušra Biskienė

N9941 N9942 N9943 N9944 N9945