Dauno sindromo diena

N1442m Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šios dienos tikslas – formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, jų ir jų šeimų integraciją į visuomenę. Todėl šiandien 5 ir 7 klasės mokiniai per GĮ pamoką solidarizuodamiesi mūvėjo skirtingas kojines, kurios simbolizuoja kitoniškumą, žiūrėjo socialinį filmuką „Nenurašyk, o palaikyk“, diskutavo apie toleranciją, kitokio žmogaus priėmimą. Mokiniai gamino "Kojinyčių" apyrankes, kurias dovanojo kitų klasių mokiniams.
   Mes visi skirtingi, tačiau vienodai vertingi.
Socialinė pedagogė Sandra, Mokytojo padėjėja Oksana

Vaikų Velykėlės 2024

N14419

Knygnešių keliais

N1441mKovo 16-oji – Knygnešio diena. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Lietuviams, knygnešio vardas - tai didvyriškumas, tai kovos dėl lietuviškos spaudos simbolis. Sunku būtų suskaičiuoti visus, kurie aukojosi dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško žodžio. Kas suskaičiuos, kiek knygų sunaikinta? Knygnešiai – didūs žmonės, lietuviško žodžio sergėtojai, ir šiandien, kai galime laisvai kalbėti gimtąja kalba, mes nepamirštame prisiminti tų, kurie ją išsaugojo.
   Bendradarbiaujant su Keturvalakių miestelio bibliotekininke Zina Pečiuliene kovo 15 d. paminėjome Knygnešio dieną. 3 klasės mokiniai su mokytoja Rima ir mokytojo padėjėja Iveta keliavo į Keturvalakių miestelio biblioteką. Ten apžiūrėjo spaudinių parodą ,,Knygnešiai“. Mokiniai sužinojo, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos spaudos draudimo metais, kokiu būdu jos pasiekdavo Lietuvą, kur knygos buvo slepiamos. Pažiūrėję vaizdo įrašą ,,Knygnešio kelias“, mokiniai pasigamino po knygų skirtuką ir pažadėjo, kad jie ras vietą jų skaitomose knygose.
   Su 7 klasės mokiniais tradiciškai aplankėme knygnešio V. Bielskaus kapą, uždegėme žvakę, padėjome gėlių. Pagerbę knygnešio atminimą tylos minute, prisiminėme jo gyvenimo faktus. Knygnešio dienos paminėjimą užbaigėme mokyklos bibliotekoje, spręsdami kryžiažodį.
   Mes privalome ne tik nepamiršti knygnešių, bet ir perduoti ateities kartoms, kokia graži, sena, kiekvienam mums be galo brangi mūsų kalba.

Parengė bibliotekininkė Vilija Urbšienė

Akcija „Žodis Lietuvai 2024“

Daug svarbių datų turi mūsų valstybė. Viena iš jų Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią dieną sutikome džiaugdamiesi akcijos ,,Žodis Lietuvai" darbais. Žodžius kūrė, rašė visa mokyklos bendruomenė.
   Mes šiandien turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus ateityje – priklauso nuo mūsų. Puoškime tėvynę savo mažais ir dideliais darbais.

Parengė pavaduotoja ugdymui Renata Klimavičienė ir
bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N14399

Akcijos nuotraukas rasite:https://www.facebook.com/people/Keturvalaki%C5%B3-mokykla/100057849631436/?ref=embed_page

Pamokėlė "Mano emocijos"

N1440mIU Pelėdžiukų grupėje vyko pamokėlė "Mano emocijos". Vaikai žiūrėjo filmuką "Apie emocijas žaismingai ir suprantamai". Psichologė Inga supažindino vaikus su pagrindinėmis emocijomis, kurias kiekvienas iš mūsų jaučiame, pasakojo, kad visos emocijos yra reikalingos, pabrėžė, jog nėra gerų ar blogų emocijų. Pamokėlės metu žaidėme dėmesį lavinantį žaidimą. Socialinė pedagogė Sandra pasakojo, kaip jausdami tokias stiprias emocijas kaip pyktis, kartais galime netinkamai pasielgti, todėl svarbu mokėti savo pyktį suvaldyti ir tinkamai išreikšti. Užsiėmimų metu iš balionų ir miltų gaminome "Draugą, kuris mane ramina".

Kaziuko mugė

N1439m„Gurgu gurgu, į Kaziuko turgų!“ – kovo 4 d. prekybos pradžią paskelbė ir mugę atidarė puikiai nusiteikę Kaziukas ir Kazytė. Nuotaikingos dainos, gera nuotaika, juokas, šurmulys skambėjo mokyklos I-ojo ir II-ojo aukšto fojė, kur buvo įsikūrusi mugė.
   Kepamų blynų kvapas kvietė apsilankyti „blyninėje“. Tie, kurie užsuko pas etninės kultūros entuziastą Titą Mockevičių, sužinojo kaip senovėje verpė rateliu, išmoko pačiu seniausiu būdu nusipinti draugystės apyrankę. Visus atvykusius linksmino Karklinių kaimo kapela „Rausvė“.
   Vaikai siūlė pirkti darbelius, saldumynus, derėjosi, vaišinosi Kaziuko mugės gardumynais. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių.
   Nė vienas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, visi išsiskirstė linksmi ir laimingi.

Pradinių klasių mokytoja Rima Dambrauskienė,
mokytojo padėjėja Iveta Mičiūrinaitė