Aktyvi atostogų diena batutų parke

N1027m Liepos 12 d. ,,Atverk duris vasarai” renginių dalyviai rinkosi į paskutinę veiklą – išvyką į batutų parką ,,Jump Space” Kaune. Šią išvyką vaikams dovanojo rėmėjai – vietiniai ūkininkai.
   Batutų parke vaikai ne tik aktyviai leido laisvalaikį, kas jiems suteikė naujų jėgų, energijos, žvalumo, bet ir draugiškai bendravo, aptarė veiklas, dalinosi įspūdžiais apie patirtus emocijas. Mokytoja L. Urbšytė priminė apie fotografijos konkursą ,,Įdomiausias kadras”. Vaikai teigė, kad buvo daug labai įdomių veiklų ir pačius įspūdingiausius kadrus sunku išrinkti. Todėl kiekvienam dalyviui buvo padovanoti nuotraukų koliažai, kuriuose sudėtos nepakartojamos veiklų akimirkos.
   Šia išvyka renginių ciklo „Atverk duris vasarai“ dalyviai simboliškai „užvėrė duris“, palikdami raktą saugoti organizatorei Aušrai Biskienei iki kitų metų.

Organizatorės Aušra Biskienė ir Vilija Urbšienė

Mokyklos kieme skambėjo „Tautiška giesmė“

N1026m Liepos 6-osios vakarą dalis keturvalakiečių ir svečių rinkosi į mokyklos kiemą paminėti Mindaugo karūnavimo dieną – Valstybės dieną. Ši diena ypatinga – visi pasaulio lietuviai susivienija traukdami „Tautišką giesmę“.
   Susivienijome ir mes: Keturvalakių seniūnija, Keturvalakių bendruomenė bei Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras.
   Skambėjo „Tautiška giesmė“ iš kiekvieno širdies ir nuaidėjo kaip ženklas, kad mūsų, lietuvių, pasaulyje yra keturi milijonai.
   Po giedojimo niekas neskubėjo skirstytis tokią ypatingą dieną nes jau vien buvimas kartu stiprina meilę Tėvynei.
   Visi dalyviai buvo pakviesti į dirbtuvėles, kur galėjo prisiliesti prie Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio ir palikti sveikinimą Lietuvai ir lietuviams. Taip pat išbandė „Atverk duris vasarai“ dalyvių – vaikų – gamintus žaidimus: šaškes bei „Domino“. Šaškių varžybose nepralenkiamas buvo Keturvalakių seniūnijos seniūnas Gintautas Urbšys. Vakaro dalyviai gurkšnodami šiltą arbatą šnekučiavosi su seniai matytais pažįstamais. Kas netingėjo ir pašoko ar kamuolį paspardė.
   Šventės akimirkas fotografavo mokytoja Laura Urbšytė.
   Buvo jauku, nuoširdu, vieninga.

Parengė projekto „Atverk duris vasarai“ organizatorės V. Urbšienė ir A. Biskienė

Prisilietimas prie gamtos

N1025m Liepos 5-ąją dieną „Atverk duris vasarai“ dalyviai rinkosi į dar vieną netradicinę veiklą „Tapk dizaineriu“. Nors gamta spinduliuoja visu grožiu, tačiau artėjančios liepos 6-osios, Mindaugo karūnavimo dienos, proga, papuošėme mokyklos teritorijoje augančius medžius. Vaikai ne tik smagiai bendravo ir bendradarbiavo kurdami, bet ir sužinojo, koks ,,jų medis" yra pagal gimimo datą, kodėl svarbu medžius saugoti ir globoti.
Parengė mokytoja Laura Urbšytė

Matavimo diena

N1024m Colis, sieksnis, sprindis, uolektis, žiupsnis, glėbys – tai senoviniai matavimo vienetai, su kuriais susipažino „Atverk duris vasarai“ renginio dalyviai, susirinkę į „Matavimo dieną.“ Išklausę mokytojos Lauros Urbšytės paruoštos informacijos apie senovinius matavimo būdus, išsiaiškino, kokio dydžio yra Coliukė bei Sieksnis Sprindžio vaikas. Po to patys praktiškai atliko mokytojos Aušros Biskienės parengtas užduotis: sprindžiais matavo draugo ūgį, pėdomis mokyklos kiemą, sieksniais sporto stadioną, coliais išmanųjį telefoną ar kompiuterio ekraną, žingsniais atstumą nuo naujojo mokyklos pastato iki senojo bei plaštaka atstumą nuo bibliotekos durų iki valgyklos.
   Po matavimų, kurių metu vaikai ne tik įtvirtino žinias ir jas pritaikė praktiškai, tačiau ugdėsi ir bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, susirinkusieji žaidė žaidimus. Čia reikėjo ir dėmesį sutelkti, ir greitam būti, kūrybiškai išnaudoti erdvę, sugebėti suprasti nekalbantį draugą.
   Visi dalyviai išsiskirstė puikios nuotaikos su nekantrumu laukdami kito susitikimo bei gavę namų darbų: glėbiu ar sprindžiu išmatuoti savo mamą.

Renginio organizatorė Aušra Biskienė

Kaip dažniausiai leidi laisvalaikį atšilus orams?