Naujienos

Užgavėnės

blynai

Atvirų durų diena

aviru duru diena

Paminėtos poetės N. Miliauskaitės-Bložienės70-osios gimimo metinės

N1197m

   Vasario 16-oji visiems lietuviams svarbi diena, kuri verčia susimąstyti, dėl ko mes šiandien esame. Šiandien mes esame, nes,pasak Maironio, „Idėjos, jei didžios, nemiršta kaip žmonės“, o V. Kudirkos „Tautiškos giesmės“ linkėjimai lydi ir šiandien mūs žingsnius ir nėra nė vienos iš tuose linkėjimuose įvardintų vertybių, kurios nebereikėtų siekti.Argi nejaučiame, kaip „Tautiškos giesmės“ žodžiai ir melodija verčia mus pakelti galvas? Tėvynė. Praeitis. Dorybė. Darbas. Šviesa. Saulė. Tiesa. Meilė. Vienybė. Stiprybė.
   Šią dieną Keturvalakių seniūnija, mokykla, bendruomenė ir bažnyčia paminėjo organizuodami bendrą renginį. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimas prasidėjošventomis Mišiomis už Valstybę, kurias aukojo kunigas Dainius Gurevičius. Po jųrinkosi Keturvalakių bendruomenės namuose, kur vyko poetės Nijolės Miliauskaitės-Bložienės 70-ųjų gimimo metinių paminėjimas, knygos „Nijolės Miliauskaitės laiškai Mokytojai“ bei Ramunės Rakauskaitės dokumentinio filmo „Kelionės namo“ pristatymai.
   Susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Vilkaviškio savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas, Keturvalakių seniūnijos seniūnas Gintautas Urbšys, Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Violeta Šaukščiuvienė, Keturvalakių bendruomenės pirmininkas Arvydas Kuršvietis.
   Laisvė. Žmogus. Istorija. Tėviškė. Visa tai yra valstybė. Vasario 16-oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Kas mums ši diena: ar švęsdami prisimename valstybės istoriją, tautos didvyrius, pokario aukas?..Ne tik!
   Šią visiems lietuviams svarbią dieną Keturvalakiuose prisiminta paprasta ir kukli, tačiau unikali savo kūryba, mąstymu poetė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė N. Miliauskaitė-Bložienė, kuri literatūrologų statoma į vieną gretą su ryškiausiomis moterimis lietuvių lyrikoje Salomėja Nėrimi ir Judita Vaičiūnaite.

Minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

   N1196mVasario 14-oji ne vienoje šalies mokykloje tapo dviguba švente. Vaikai nepamiršta vieni kitų ir mokytojų apdovanoti širdelėmis Valentino dienos proga, o mes, suaugusieji, neleidžiame jiems užmiršti, jog visai greta turime svarbią valstybinę šventę - Vasario 16-ąją. Šiais metais Lietuvos gimtadienį minėjome kitaip nei įprastai.
   Po pamokų visi susirinkę mokyklos II aukšto fojė iš visos širdies sugiedojome Lietuvos himną, prisiminėme, kuo ši diena svarbi. O tada mažieji savo klasėse žiūrėjo Audriaus Stonio ir Arūno Matelio trumpametražį dokumentinį filmą „Skrydis per Lietuvą arba 510 sekundžių tylos“ , kalbėjo apie Lietuvos regionus ir rinko skirtingų regionų žemėlapius-dėliones, džiaugėsi įspūdingo grožio Lietuvos gamta ir sprendė kryžiažodžius prisimindami Lietuvos paukščių, žvėrių, vabzdžių, gėlių pavadinimus.
   Vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo Jono Vaitkaus sukurtą dramą remiantis tikrais faktais „Vienui vieni“. Lietuviški filmai – nelengvai perkandamas riešutėlis, o ir tema – kruvinas Lietuvos rezistencinis laikotarpis – ne pati lengviausia, ypač penktokams, šeštokams. Tačiau nemažai mokinių įveikė šią užduotį – peržiūrėjo filmą, padarė išvadas ir atsakė į istorijos mokytojos R. Treikauskienės pateiktus klausimus, už ką bus vertinami istorijos pamokose.
   Tik prisimindami praeitį ir pagarbiai į ją žvelgdami, tik plėsdami savo žinojimo ribas galėsime drąsiai kurti ateitį. Tam ir buvo skirta ši diena.

Mokytoja Regina Gintautaitė-Aželskienė

vrs

 smm

Kontaktai:

Mokyklos kodas 190489549
Mokyklos adresas:

Liepų g. 39,
Keturvalakių mstl.,
Keturvalakių sen.,
70321, Vilkaviškio r. sav.

Tel. 8 342 41 616

El. paštas: 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     

(C) Vikaviškio r. Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras 2012-2020. Free joomla templates | Pritaikė Giedrius Plečkaitis