HO HO HO!!!

kaledos

Būrelio „Jaunieji gamtininkai“ nariai dalyvavo konfenecijoje

N1064m Gruodžio 6 d. Vilkaviškio pradinėje mokykloje vyko respublikinė 1–4 klasių konferencija „Tai įdomu“. Joje sėkmingai sudalyvavo ir pranešimą skaitė mūsų mokyklos „Jaunųjų gamtininkų“ būrelio atstovai: 4 klasės mokinė Deimilė Biskytė ir 2 klasės mokinys Nojus Nemura. Šie mokiniai konferencijos dalyviams pristatė tyrimą „Pažintis su slieku“.
   Mokiniai supažindino su artimoje aplinkoje gyvenančių sliekų kūno sandara, gyvenimo būdu. Aptarė sliekų gamtinę ir praktinę reikšmę, nurodė, kad gamtoje visi organizmai susiję ir yra naudingi.
   Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis. Deimilė ir Nojus puikiai jautėsi. Jie džiaugėsi, kad turėjo galimybę dalyvauti konferencijoje. Mokiniai grįžo įgiję naujų įgūdžių, patirties, pagilinę jau turimas žinias.

Būrelio „Jaunieji gamtininkai“ vadovė Rima Dambrauskienė

,,Draugystė ant straublio galo“

N1062m Gruodžio 6 dieną priešmokyklinės grupės ugdytiniams buvo pristatyta Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės knyga ,,Draugystė ant straublio galo“, kuri išrinkta į knygų vaikams penketuką. Vaikai susidomėję klausėsi 10 klasės mokinių Justės Matulionytės, Sonatos Klimaitės ir Rugilės Černiakaitės skaitomos istorijos apie dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos draugystę. Knygos teksto autorius M. Marcinkevičius yra gydytojas, rašantis vaikams. Jis teigia, kad visų pirma pradėjo rašyti savo vaikams. O šios knygos istoriją sugalvojo eidamas per parką.
   Išklausę šios gražios istorijos, vaikai papasakojo apie savo draugus. Diskutavo: ,,Kas yra draugas?, Kam reikalingi draugai?‘‘. Po to visi sustoję į ratelį, pradžiugino vienas kitą komplimentu.

Bibliotekininkė Vilija Urbšienė

Netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Kaip keliauja laiškai?“

N1063m Gruodžio 5 d. 2 klasės mokiniai lankėsi Keturvalakių miestelio pašte. Čia mokiniams vyko lietuvių kalbos pamoka tema „Kaip keliauja laiškai?“
   Atvykus į paštą kilo nemažai klausimų: kaip teisingai užrašyti adresą, kaip išsiųsti laišką, kaip keliauja laiškai, ką veikia pašto darbuotojai? Antrokai klausėsi pasakojimo, klausinėjo, domėjosi pašto istorija bei teikiamomis paslaugomis.
   Pašto darbuotoja Zita Sakalauskienė atsakė į visus klausimus, paaiškino, kodėl svarbu teisingai užrašyti adresą ir priklijuoti pašto ženklą. Ji vaikams papasakojo apie laiškininko profesiją bei pašto teikiamas paslaugas. Mokiniai pamatė įvairių dydžių vokus, pašto antspaudą, ženklus, kurie kvepėjo meduoliais.        Antrokai sužinojo, kad laiškininkai laukiami kiekviename kieme, o pašto darbuotojai dirba net ir lyjant lietui ar siaučiant pūgai.
   Vaikai matė, kaip laiškininkė iš pašto išsinešė pilną krepšį laiškų, spaudos, kurią turėjo pristatyti seniūnijos gyventojams. Būdami pašte mokiniai pastebėjo, kad čia užsuka miestelio gyventojai ne tik išsiųsti, bet ir pasiimti korespondenciją, siuntas.
   Įsitikinome, kad pamoka netradicinėje aplinkoje yra puiki galimybė daugiau pamatyti, pažinti, sužinoti.

Vyresnioji pradinių klasių mokytoja Rima Dambrauskienė

Keturvalakiai