Europos kalbų diena su ERASMUS+

Paskelbta: Trečiadienis, 27 rugsėjo 2017

N643m Prieš trejus metus mokykloje prasidėjus Erasmus+ projektui pajutom koridoriuose sklandant naujus vėjus: susitikimai su užsienio šalių mokytojais bei mokiniais, pamokos gamtoje ir apie gamtą, mokytojų pamokos užsienio mokyklose.
   Projektas pagyvino visus mokykloje organizuojamus renginius. Ne išimtis ir rugsėjo 26 dieną paminėta Europos kalbų diena.
   Muzikos mokytojos Janinos Burbienės pakviestos Marijampolės ,,Mozaikos" klubo moterys mus pralinksmino skambiomis dainomis rusų ir ukrainiečių kalbomis. 7 klasės mokinės taip pat uždainavo rusiškai, o joms padėjo rusų kalbos mokytoja Regina Treikauskienė. 5 klasės mokiniai apžvelgė kalbų įvairovę Europos šalyse, akcentavo gimtosios kalbos svarbą kasdieniniame gyvenime.
   Protų mūšis pakvietė visus mokinius pasitikrinti anglų, rusų ir lietuvių kalbų žinias. Teko varžytis komandomis, į klausimus atsakinėjant keliomis kalbomis: anglų, rusų ir gimtąja.
   Po teorinių žinių patikrinimo mokiniai ir jų tėveliai buvo pakviesti į Erasmus+ projekto ''To the woods-Ab In Den Wald-Į mišką'' dirbtuves. Čia savo kūrybinius gebėjimus galėjo išmėginti visi. Vieni rinkosi tapymą ant akmenėlių (veiklą vedė mokytoja Laura Urbšytė ir socialinė pedagogė Rūta Pranaitienė), kiti panoro savo ar draugo veidą papuošti kokiu nors vabalu, drugeliu ar gėlės žiedu. Dar buvo galima pasigaminti ir veltą skirtuką knygai arba iš popieriaus masės pasigaminti popieriaus lakštą, kuris vėliau pavirs sveikinimu. Mokytoja Jolanta Puskunigienė, atsinešusi pilną krepšį medžio rievių, kvietė pasigaminti pakabuką ar mažą paveikslėlį, dekoruojant jį gyvūnų antspaudais, kuriuos besisvečiuojant mokykloje mums padovanojo Brėmeno Burgdamo mokyklos mokytojai. Patys vyriausi, 10 klasės mokiniai, kartu su bibliotekininke Vilija Urbšiene, mokytoja Regina Gintautaite-Aželskiene bei klasės vadove Regina Treikauskiene pasigamino knygą apie savo klasę. Ją paliks mokykloje kaip priminimą apie save. Knygeles pasigamino ir visi norintys.

Po visų praktinių veiklų mokinių laukė dar viena užduotis. Kiekviena klasė apžvelgė visų 3 metų veiklas įgyvendinant Erasmus+ projektą. Vieni tai išsakė eilėmis, kiti suvaidino trumpą epizodą, kuris visus įtikino, jog per trejus metus jie ,,sužinojo, pažino, kalbėjo, keliavo, pramogavo, šėlo, nugalėjo, pamatė, suprato ir suvokė, jog yra neatsiejama gamtos dalis". Visų klasių mokiniai sukūrė ir pristatė spalvingus plakatus, kuriuose sudėjo svarbiausias metų akimirkas, įsimintiniausias veiklas.
   Tokia kupina veiklų ir šurmulio diena mokiniams ir mokytojams labai patiko. Visi surado sau mielą užsiėmimą, pasisėmė kitokios patirties. Ir vis pasigirsdavo klausimas: „O kada dar bus tokia diena?“ Nors ši diena ir buvo visų jau pasibaigusio projekto veiklų pristatymas, tačiau manome, jog tai tik simbolinė projekto pabaiga. Tikimės, jog mokytojai, organizuodami įvairius užsiėmimus nepamirš, o gal tiksliau, nepajėgs atsiriboti nuo miško, gamtos. Esame JOS vaikai. JI yra tikroji mūsų įkvėpėja.

Renginio organizatorė vyresnioji anglų kalbos mokytoja Vida Senkuvinė

N6431 N6432 N6433 N6434 N6435 N6438