Strykt pastrykt į A. Matučio tėviškę

Paskelbta: Pirmadienis, 12 birželio 2017

N624m Nors jau ir atostogos, tačiau mūsų mokyklos mokiniai vėlyvą birželio 12 d. rytą rinkosi į mokyklą. Ne į pamokas, o išvykai į vaikų rašytojo A. Matučio-Matulevičiaus tėviškę, kuri yra Zomčinės kaime, Igliaukos seniūnijoje, Marijampolės savivaldybėje.
   Sodyboje mus pasitiko ir apie rašytojo praeitį įdomiai papasakojo sodybos-muziejaus prižiūrėtojas Algimantas Lanauskas. Mokiniai galėjo pamatyti rašytojo mamos bei tėvo naudotus daiktus: kočėlą, kastuvą, kraitinę skrynią. Taip pat galėjo prisiliesti prie įvairių dar rašytojo močiutės austų drobių, siūtų marškinių, rankšluosčių. Įdomiausia mokiniams buvo vilnonis paltas, kuris apsaugodavo nuo paties didžiausio šalčio bei mokyklinė kuprinė, kuri nupinta iš karklo vytelių.
   Taip pat apžiūrėjome ir rašytojo A. Matučio išleistų knygų parodą. Muziejaus prižiūrėtojas atmintinai išmokino pirmąjį rašytojo sukurtą eilėraštį, kurį jis parašė būdamas 15 metų. Rašytojo knygos išleistos milijono egzempliorių tiražu. Už rinktinę „Margaspalvio genio kalvė“ A. Matutis apdovanotas tarptautiniu H. K. Anderseno diplomu.

Šalia sodybos įkurtas medinių skulptūrų parkas. Jame yra 19 skulptūrų, kurias kūrė medžio drožėjai iš įvairių pasaulio šalių.
   Po pasivaikščiojimo po parką visi susėdome išgerti šiltos arbatos ir paskanauti bibliotekininkės Vilijos kepto pyrago.
   Už šią išvyką esame dėkingi Keturvalakių seniūnijos seniūnui Gintautui Urbšiui, kuris padengė kelionės išlaidas.
   Nors ir sušalę bei sušlapę nuo vasariško lietaus, grįžome iš kelionės daug sužinoję ir linksmai nusiteikę kitiems „ATVERK DURIS VASARAI“ renginiams.
   „Nori – juokis, nori – pyk, strykt, pastrykt“ lauksim Jūsų kitąryt.

Parengė renginio organizatorės Aušra Biskienė ir Vilija Urbšienė

N6241 N6242 N6241 N6241