Akcija „Savaitė be patyčių“

Paskelbta: Antradienis, 28 kovo 2017

N602m 2017 metų „Savaitės be patyčių“ akcijos šūkis „Patyčios bijo tavo nepritarimo“. Kovo 21-27 dienomis šia tema kalbėjome su 1–8 klasės mokiniais. Prisiminėme, kur galima kreiptis ir kaip elgtis, jeigu iš tavęs tyčiojasi? Ar kreipimasis pagalbos yra skundimasis? Didžiausią dėmesį skyrėme diskusijoms, ką gali padaryti aplinkui patyčių objektą esantys žmonės? Kėlėme klausimą, kaip pavadinti elgesį, kai matai ir stebi kito asmens žeminantį elgesį, bet nieko nedarai? Kalbėdami su mokiniais išsiaiškinome, kad nieko nedarymas, tai ir yra pritarimas tam kas vyksta. Bibliotekoje pertraukų metu šia tema mokiniai žiūrėjo pamokančius vaizdo įrašus.
   Su 5 ir 9 klasės mokiniais technologijų pamokoje aptarėme koks elgesys yra nepriimtinas prie stalo, valgykloje, kavinėse. Mokiniai išsakė savo nuomonę: „nepatinka, kai valgykloje užlenda“, „nesmagu sėdėti prie stalo su maisto likučiais“ ir kt.
   Mokinių tarybos nariai atliko apklausą „Kaip tu elgiesi, kai matai patyčias?“. Mokinių atsakymai buvo labai įvairūs: „pasakau, kad taip nesielgtų“, „pranešu mokytojai“, „gaila, bet nedarau nieko“ ...

Mažindami patyčių, smurto, apkalbų paplitimą turime kiekvienas susimąstyti: o ką padariau aš, kad situacija pasikeistų?
   Kai nėra patyčių stebėtojų – nereikalingi ir „aktoriai“.
Parengė: vyresnioji socialinė pedagogė Rūta Pranaitienė
ir mokinių tarybos vadovė Laura Urbšytė