Minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Paskelbta: Penktadienis, 14 vasario 2020

N1196mVasario 14-oji ne vienoje šalies mokykloje tapo dviguba švente. Vaikai nepamiršta vieni kitų ir mokytojų apdovanoti širdelėmis Valentino dienos proga, o mes, suaugusieji, neleidžiame jiems užmiršti, jog visai greta turime svarbią valstybinę šventę - Vasario 16-ąją. Šiais metais Lietuvos gimtadienį minėjome kitaip nei įprastai.
   Po pamokų visi susirinkę mokyklos II aukšto fojė iš visos širdies sugiedojome Lietuvos himną, prisiminėme, kuo ši diena svarbi. O tada mažieji savo klasėse žiūrėjo Audriaus Stonio ir Arūno Matelio trumpametražį dokumentinį filmą „Skrydis per Lietuvą arba 510 sekundžių tylos“ , kalbėjo apie Lietuvos regionus ir rinko skirtingų regionų žemėlapius-dėliones, džiaugėsi įspūdingo grožio Lietuvos gamta ir sprendė kryžiažodžius prisimindami Lietuvos paukščių, žvėrių, vabzdžių, gėlių pavadinimus.
   Vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo Jono Vaitkaus sukurtą dramą remiantis tikrais faktais „Vienui vieni“. Lietuviški filmai – nelengvai perkandamas riešutėlis, o ir tema – kruvinas Lietuvos rezistencinis laikotarpis – ne pati lengviausia, ypač penktokams, šeštokams. Tačiau nemažai mokinių įveikė šią užduotį – peržiūrėjo filmą, padarė išvadas ir atsakė į istorijos mokytojos R. Treikauskienės pateiktus klausimus, už ką bus vertinami istorijos pamokose.
   Tik prisimindami praeitį ir pagarbiai į ją žvelgdami, tik plėsdami savo žinojimo ribas galėsime drąsiai kurti ateitį. Tam ir buvo skirta ši diena.

Mokytoja Regina Gintautaitė-Aželskienė

N11960 N11961 N11962 N11963 N11964 N11965 N11966