Ikimokyklinis ugdymas

Paskelbta: Antradienis, 05 lapkričio 2013

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖ ,,PELĖDŽIUKAI“

Ikimokyklinio ugdymo grupė skirta vaikams nuo 2 iki 5 metų amžiaus.
Grupės darbo laikas – 10 val. per dieną, 5 dienos per savaitę, nuo 7.30 – 17.30 val.
Grupėje dirba: 2 auklėtojos, auklėtojos padėjėja, meninio ugdymo pedagogė.

TIKSLAS

Kiekvienam vaikui sudaryti tinkamą ugdymo(-si) aplinką, plėtojančią jo kompetencijas, vertybines nuostatas, kurios lemia visapusišką asmenybės vystymo(-si) ir socializacijos sėkmę.

UŽDAVINIAI:

1. Padėti vaikui adaptuotis naujoje aplinkoje, priimti nuolat vykstančius aplinkos ir dienos ritmo
pasikeitimus.
2. Stiprinti vaikų emocinę ir fizinę sveikatą, tenkinti judėjimo, aktyvumo, saugumo poreikį.
3. Padėti atsiskleisti individualiems vaikų poreikiams ir gebėjimams, sukuriant į vaiką
orientuotą grupės aplinką.
4. Ugdyti vaiko kompetencijas, vertybines nuostatas, turtinant asmeninę, tarpasmeninę,
gamtosauginę, etnokultūrinę patirtį.
5. Atsižvelgti į vaikų amžiaus tarpsnių ypatumus ir individualizuoti vaikų ugdymą.

UGDYMO PROGRAMA

Ikimokyklinio amžiaus vaikai ugdomi vadovaujantis įstaigos auklėtojų parengta ikimokyklinio ugdymo programa.

VEIKLA

Ikimokyklinėje grupėje sudarytos sąlygos vaikų kūrybai, tautinių tradicijų puoselėjimui. Pedagogų ir vaikų santykiai grindžiami pasitikėjimu ir pagarba. Įstaiga yra atvira visuomenei, aktyviai bendradarbiaujanti su visa bendruomene. Nuolat rūpinamasi, kad grupėje būtų savita aplinka, kiekvienas pedagogas turėtų individualų darbo stilių, o įstaiga – savo veidą. Įstaigos ugdymo(si) aplinka nuolat puoselėjama. Aplinką drauge kuria pedagogai, vaikai ir tėvai. Ugdytinių veikla organizuojama visoje teritorijoje pagal vaikų poreikius ir pedagogų sumanymus. Grupė – atvira, savita, veiklą organizuojanti pagal pasirinktą temą. Įtraukiami visi bendruomenės nariai, socialiniai partneriai į aktyvią veiklą, formuojant saugios ir sveikos gyvensenos įgūdžius, kuriant ir puoselėjant saugią aplinką. Sistemingai skatinama tinkamas, pozityvus ir tolerantiškas elgesys, orientuotas į vaikų socialinės kompetencijos ugdymą. Ugdoma vaikams nuostata, kad smurtas ir patyčios nėra toleruotinas reiškinys.

Atsižvelgiant į vaiko prigimtines galias, jo individualią patirtį, vadovaujamasi raidos dėsningumais, padedama vaikui išsiugdyti savarankiškumo, sveikos gyvensenos, pozityvaus bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais, kūrybiškumo, aplinkos ir savo šalies pažinimo, mokėjimo mokytis pradmenis.
   Esminė priemonė tikslui pasiekti yra bendravimas, kuris teikia vaikams kasdienį džiaugsmą, stiprina jų asmenybę, dovanoja jiems pasirinkimo laisvę, įžiebia bendradarbiavimą.
   Atsižvelgiant į tėvų lūkesčius ir poreikius, vietos bendruomenė siekia pažinti įstaigą lankančių vaikų šeimas: organizuoti susirinkimus, parodas, bendrus renginius, individualius pokalbius. Numatyti vaiko ugdymo darną garantuojančias sąlygas: išsiaiškinti, apmąstyti, įvertinti ir tenkinti individualius, šiuolaikines vaiko ugdymo tendencijas atitinkančius tėvų poreikius. Skatinti demokratišką vaikų, tėvų, pedagogų bei vietos bendruomenės santykių plėtojimą. Turime galimybę ugdyti vaikų ne tik meninius gebėjimus, bet ir socialines, komunikavimo, pažintines, sveikatos saugojimo kompetencijas. Visa tai puikiausiai galime atlikti toje aplinkoje, kurią turime.

VAIKŲ PAŽANGOS IR PASIEKIMŲ VERTINIMAS

Ikimokyklinio amžiaus vaikų vertinimas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ,,Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašu“.
Vaikų pažangą ir pasiekimus vertina auklėtojos, tai fiksuodamos vaiko pasiekimų aplanke.

MOKESTIS UŽ MAITINIMĄ

Vaiko dienos maitinimo kaina (nustatyta Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. B-TS-1281 "DĖL MAITINIMO NORMOS IR FIKSUOTO MĖNESINIO MOKESČIO UGDYMO APLINKAI GERINTI NUSTATYMO"):

Ikimokyklinio ugdymo grupėje:
pusryčių – 0,58 Eur;
pietų – 1,16 Eur;
vakarienės – 0,58 Eur.

Mokestis už vaiko maitinimą mokamas pagal Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. B-TS-1280 patvirtintą Mokesčio už vaiko išlaikymą Vilkaviškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašą (Mokesčio už vaiko išlaikymą tvarkos aprašas).