Pavasaris su biblioteka

Paskelbta: Pirmadienis, 21 gegužės 2018

Nacionalinę bibliotekų savaitę ir Pasaulinę knygos dieną mes pasitikome šūkiu „Laisvė skaityti“ ir kvietėme… tiesiog skaityti! Skaityti tai, kas mums patinka, kas mus įkvepia ir dėl ko mes nepastebime, kas vyksta aplinkui mus. Visą savaitę mažieji bibliotekos skaitytojai piešė, pasakojo ir kūrė savo istorijas, kurias sudėjome į knygelę. Knygelę padovanojome pasakiškų pasakų kūrėjai Neringai Tik, kuri lankėsi balandžio 24 dieną Karklinių bibliotekoje. Žaisdami ir kurdami pasakas sužinojome kaip atsiranda pasaka, iliustracijos, knyga. Visi nusikėlėme į stebuklų šalį... virtome pasakų herojais.

UDCN1113 UDCN1114 UDCN1115

Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Ją minėjome ir Karklinių bibliotekoje. Šiais metais Europa skatina kuo daugiau žmonių atrasti, prisiminti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti bendrystės jausmą. Kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Nematerialusis paveldas – tai žmonių vertinama veikla, vaizdavimo ir raiškos formos, žinios, įgūdžiai, kultūrinės erdvės. Jam priklauso kalba ir žodinės kūrybos tradicijos, scenos menas, papročiai ir tradiciniai amatai. Minėdami šią gražią dieną, klausėmės Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Žolynukai" (Vad. D. Venckienė ir V. Gvazdaitienė), žaidėme žaidimus, sukomės rateliuose. V. Gvazdaitienė žaismingai pasakojo apie vaistažolių naudą ir reikšmę mūsų gyvenime, vaišinomės žolelių arbata, kartu braidėme po pievas, daugelis pirmąkart ragavo pievų karalienės - pienės...

UDCN1110 UDCN1111 UDCN1112

Apsigobęs žalialape gamta, apsikaišęs įvairiaspalviais alyvų žiedais, praskriejo Mažasis poezijos pavasaris pro Karklinius. Šiais metais žodžio šventėje buvo kalbama apie tai, kas mums brangiausia: namus, mylimus žmones, savo Lietuvą, skambiomis eilėmis buvo skelbiama ,,Apkabinsiu aš Lietuvą žodžio skambėjimu“. Vilnijo kaimo kapelų ,,Balsė“ ir ,,Rausvė“ liaudiškos melodijos, jų vadovo K.Vievesio saksofono muzika. Šio Mažojo poezijos pavasario laureate tapo Irena Šunokienė, diplomantais įvardyti Jovita Grakavinienė, Agnė Miliauskaitė, Vida Vosylienė.

UDCN1116 UDCN1117 UDCN1118