Sveikinome ugniagesius

Paskelbta: Penktadienis, 04 gegužės 2018

Gegužės 4 diena minima švento Florijono diena kaip ugniagesių ir gelbėtojų profesinė šventė. Pasakojama, kad Florijonas buvęs Romos imperijos kariuomenės raštininkas. Sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti kelias dešimtis vaikų, jis apie tai pranešė jų tėvams. Dėl to buvo pasmerktas mirti. Prieš mirtį jį daug kankino, o po to, po kaklu parišę girnapusę, nuskandino upėje visiems miestelio gyventojams matant. Florijono kūną upės krante rado viena našlė ir padedant miestelėnams jį palaidojo. Šalia jo kapo buvo įkurta vaikų prieglauda. Viduramžiais Florijonas buvo paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų. Lietuvoje nuo seno tikima, kad šventas Florijonas sergsti nuo gaisrų.
   Jau ne pirmi metai ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikai ir centro darbuotojai iš anksto ruošėsi žygiui pas Karklinių ugniagesius. Sukūrėme kolektyvinį darbą – sveikinimą, išsiaiškinome saugaus elgesio kelyje ir nuvykus pas ugniagesius būtinybę. Visus žygio dalyvius pasitiko ugniagesiai Algis Treikauskas ir Albinas Barauskas. Jie parodė tvarkingame albume saugomus prieš metus vaikų padovanotus piešinius. Sužinojome, kad 16 iškvietimų turėję į įvairius įvykius, ugniagesiai myli savo darbą ir dirba labai nuoširdžiai. Sulaukėme daug naudingų žinių apie pavojus, kurie kyla dėl neatsargaus elgesio su degtukais ir kt. Apžiūrėję ir išklausę informaciją apie dūmų detektorius, vaikai atviravo, kad ne pas kiekvieną kambaryje jie yra įrengti, tačiau didžioji dalis jau yra matę ir žino jų paskirtį.
   Daug naudingų žinių ir patirties gavo mažieji. Už tai nuoširdžiai dėkojome Rausvės ugniagesių komandai, o ypač Algiui Treikauskui, kuris ne tik suteikė žinių, patikrino kaip įsisavinome jas, bet ir vaišino visus saldumynais. Ačiū visai Rausvės ugniagesių komandai.
Vyesnioji auklėtoja Ingrida Slibinskienė

UDCN1101 UDCN1104 UDCN1105 UDCN1102 UDCN1103