Startavo projektas „Atverk duris vasarai“

Paskelbta: Antradienis, 19 birželio 2018

N1018m Pagaliau... Pagaliau... Pagaliau baigėsi mokslo metai. Pagaliau tikroji vasara, nes prasidėjo mokinių vasaros atostogos. Su pirmąją atostogų diena startavo ir renginių ciklas „Atverk duris vasarai“, kurio tikslas – suteikti prasmingas, įdomias ir nemokamas atostogas mokyklinio amžiaus vaikams.
   Į pirmąją veiklą ekskursiją „Keliauk, pažink, įamžink“ susirinko gausus būrelis įvairaus amžiaus vaikų. Dalyviai susipažino su paminklais, kurie yra netoli mokyklos: rieduliu, pastatytu Keturvalakių kaimo 400 metų įkūrimo proga, paminklu partizanams ir Keturvalakių vyrų skyriaus pastatytu paminklu Lietuvos Nepriklausomybės 20-čiui, koplytėle, atminimo lentele rašytojai N. Miliauskaitei-Bložienei. Apie šiuos paminklus daug įdomių faktų papasakojo istorijos mokytoja R. Treikauskienė.
Susipažinę su atmintinomis vietomis, esančiomis netoli, ekskursiją tęsėme pažintimi su Jono Basanavičiaus gimtine bei čia pasodintu Tautinio atgimimo ąžuolynu. Mokiniai gavę užduočių lapus patys ieškojo informacijos parko ir muziejaus teritorijoje. Greičiausiai ir teisingiausiai suradę informaciją dalyviai apdovanoti Keturvalakių seniūno Gintauto Urbšio įsteigtais prizais – kalendoriais.
   Šios kelionės pradžioje paskelbtas fotografijos konkursas „Įdomiausias kadras“. Jo tikslas „pagauti“ ir nufotografuoti pačią netikėčiausią, įdomiausią, linksmiausią akimirką. Iš atsiųstų nuotraukų rinksime nugalėtoją, kurio laukia prizas.
   Taigi renginių ciklą „Atverk duris vasarai“ pradėjome pažintimi nuo savo gimtojo krašto, kuris lydi mus visą gyvenimą, vis sugrąžindama prisiliesti prie seno beržo, pasinerti į šėlstantį kaip vaikystė vandenį… Mes keičiamės, o mūsų gimtasis kraštas visada lieka toks pat: mielas, pažįstamas, artimas… Todėl labai svarbu pažinti garbingą savo krašto praeitį bei dabartį, kad galėtumėme kurti savo ateitį.
   Už kelionę dėkojame Keturvalakių seniūnui Gintautui Urbšiui.

N10180 N10181 N10182 N10183 N10184