STEP programos mokymai – atsakingai tėvystei

Paskelbta: Antradienis, 20 gruodžio 2016

Vaiko auklėjimas yra įdomus, vertingas ir sunkus darbas. Visi tėvai susiduria su didesniais ar mažesniais sunkumais ir iššūkiais augindami savo vaikus. Jie siekia pagerinti santykius su vaikais bei rasti atsakymus į rūpimus klausimus, susijusius su jų auklėjimu.

2016 m. spalio-gruodžio mėn. Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkciam centre (Karklinių bibliotekoje) vyko tėvų grupės pagal STEP1 programą 6-12 metų vaikus turintiems tėvams.

Keturvalakių mokyklai-daugiafunkciui centrui ir Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacijai įgyvendinant projektą „STEP programa – pozityvios tėvystės įgūdžių tobulinimui“ 12 dalyvių (tėvelių/mamyčių) STEP programoje galėjo dalyvauti nemokamai. Projektas finansuotas Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto lėšomis. Projekto dėka daugiau kaip 60 tėvelių galėjo nemokamai dalyvauti STEP tėvų grupėse, dauguma dalyvių iš mažų Lietuvos rajonų/ miestelių.

Dalyvaudami STEP tėvų grupėse tėvai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, pozityvios tėvystės įgūdžius (demokratišką auklėjimo ir bendravimo su vaiku būdą, pozityvius drausminimo būdus nustatant ribas vaiko elgesiui ir sprendimams, tinkamą savęs ir vaiko drąsinimą, „Aš kalbą“ ir kt.) bei žinias išbandė praktiškai.

Dalyvių atsiliepimai:

•   STEP programa suteikė „daug labai daug. Tapau ne tokia nuolaidi, laikausi duoti žodžio, stengiuosi neišpūsti burbulo, kur galima ramiai į viską pažiūrėti. Tapome su vaikais daug artimesni.
  •   ,,Turėjau tikslų ir atvirų klausimų į kuriuos sužinojau atsakymus ir sprendimo būdų. Ši programa man davė daug žinių, laisvumo ir artumo, bei geresnius santykius šeimoje.“
  •   ,,Naudingi, praktiški mokymai, kurie, leisdami pažinti geriau save kaip asmenybę, mamą, skatino tobulėti, ieškoti būdų, metodų auklėjimo problemoms spręsti ar būsimoms užbėgti už "akių". Galimybė siekti būti geresne mama.“
  •   STEP mokymai išmokė ,,N E R Ė K T I, kalbėti ramiai.“

Džiaugiuosi, kad STEP programą baigę tėvai gali sukurti nuoširdesnius, artimesnius santykius su vaiku, gali jį paskatinti daugiau bendrauti ir prisidėti prie bendros šeimos veiklos.

Dėkoju STEP programos vadovei Rasai Kazlauskienei už prasmingą laiką, šiltus vakarus, AČIŪ už Jūsų spinduliuojančią šilumą ir atsidavimą!

Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro

Kultūros renginių organizatorė

Neringa Jankauskienė

____________________________