Šiaurės šalių savaitės renginiai

Paskelbta: Penktadienis, 25 lapkričio 2016

Lapkričio 14 vakarą, kai mus apgaubė lapkričio sutemos, užsidegėme žvakes ir skaitėme...
Taip prisidėjome prie du dešimtmečius gyvuojančios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėjų. Suomių rašytojos Emmi Itarantos romano ,,Vandens skonis" ištrauka paskatino susimąstyti apie ateitį, domėtis šiaurės šalių gyvenimu. Susirinkusieji atsinešė ne tik šilumos, žvakių šviesos, bet ir pasidomėję Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Suomijos, Danijos virtuve, pačių pagamintų patiekalų.
Dėkoju skaitovams ir klausytojams už širdžių šilumą, žvakių šviesą ir jaukų vakarą.

Lapkričio 17 rytą Karklinių biblioteką aplankė berniukas Garmanas, jo tėtis su mama ir trys tetulės. Čia susirinkusiems Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro darželinukams ir priešmokyklinukams vyko garsiniai skaitymai iš Stain Holės apysakos vaikams ,,Garmano vasara". Tai pasakojimas apie berniuką, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks pradėti lankyti mokyklą. Pas Garmaną svečiuojasi trys tetulės, o bendraujant su jomis paaiškėja, kad ne tik vaikai susirūpinę ateitimi.

Po skaitymų vyko diskusija apie ateitį. Patirtimi dalinosi tetulės. Jos pasakojo kaip bijojo eiti į pirmąją klasę, jas baugino nežinia ir susitikimas su naujais draugais. Pasirodo, susirinkusieji vaikai visiškai nebijo ateities ir jie drąsiai pasirengę eiti į mokyklą. Beliko palinkėti jiems sėkmės ir gražios ateities.

Kultūros renginių organizatorė

Neringa Jankauskienė