GANDRAI JAU PARSKRIDO

Paskelbta: Antradienis, 29 kovo 2016

Bėgu bėgu takeliu aš per žemę šią ir labai labai skubu aš pasveikint ją.

Labas, Žeme,

Labas, Vandenėli,

Labas, Saule,

Labas, Vyturėli,

Labas, Gandre baltas.

Linksmai pasisveikinę, prisiminę jau parskridusius paukštelius, juos linksmai pamėgdžioję, ikimokyklinės grupės vaikai, mamytės, auklėtojos ir bibliotekininkė netradiciškai šventėme Gandro dieną. Kovo 25 d. yra Gandro diena. Tikėta, kad tą dieną parskrisdamas gandras kartu ant uodegos parneša kielę, kuri baigia išspardyti ledus. Prasidedančio pavasario proga žmonės keldavo puotas. Eidavo vieni pas kitus ir mėgdžiodavo gandrą. Gandro dieną su ikimokyklinukais šventėme įvairiose centro erdvėse. Bibliotekoje daug naujo sužinojome apie gandrus: mokėmės naują skaičiuotę, klausėmės pasakos, dainos, mėgdžiojome, erzinome gandrus, klausėmės priežodžių, senų žmonių pamokymų ir kt. Kiekvienas dalyvis pasigamino po gandriuką, kurį įtupdėme į gandro lizdą. Džiaugdamiesi, kad gandrai jau parskrido, linksmai žaidėme. Vaikai parodė išmoktą muzikinį žaidimą ,,Garnys”, žaidė judrų žaidimą ,,Varlės ir gandras”. Į žaidimus mielai įsitraukė ir suaugusieji.

Šią puikią Gandro dienos šventę užbaigėme prie bendro stalo ragaudami Gandro pyragą, dalindamiesi įspūdžiais.

Už pagalbą rengiant nuostabią ir turiningą šventę nuoširdžiai dėkoju Zinai Šneiderienei, Neringai Jankauskienei ir Reginai Mineikienei.

Auklėtoja Ingrida Slibinskienė