Straipsniai

Keturvalakių mokykla tarp aktyviausių ir kūrybiškiausių

Paskelbta: Sekmadienis, 21 spalio 2018

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ tikslas – skatinti bendrojo ugdymo mokyklas, daugiafunkcius centrus, dienos centrus, neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, muziejus, bendruomenės centrus ir kitas organizacijas suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas atvirose ugdymo erdvėse. Įgyvendindamos šios iniciatyvos tikslą direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Biskienė, bibliotekininkė Vilija Urbšienė bei dailės ir technologijų mokytoja Laura Urbšytė mokinių atostogų metu organizavo įdomias, aktyvias, prasmingas, saugias ir nemokamas veiklas įvairaus mokyklinio amžiaus vaikams. Įgyvendinant sumanymus ieškota rėmėjų, bendradarbių, savanorių. Šiais metais veiklas aplankė apie 300 dalyvių. Lyginant su pernai metais tai tris kartus daugiau. Džiaugiamės, kad tokius renginius įvertina ir tėvai, kuriems tai yra galimybė pasinaudoti nemokama paslauga vaikų užimtumo problemai spręsti. Juk ne visi gali sumokėti pinigus už vasaros stovyklas ar nupirkti brangų kelialapį į kelionę.

Spalio 5–7 d. Suomijoje vyko iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ apdovanojimų ceremonija (edukacinė kelionė), kurioje dalyvavo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Aušra Biskienė ir bibliotekininkė Vilija Urbšienė. Kelionės organizatoriai, t.y. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, liko ištikimas savo misijai – prasmingas laikas, nes pamatytos vietos, užmegztos pažintys motyvuoja kurti bei veikti.

Pirmą kelionės dieną aplankėme mokslo centrą „Heureka“ Suomijoje. Tai didelis pramoginis kompleksas (parkas, muziejus, planetariumas), skirtas suaugusiems ir vaikams bei siūlantis eksponatus, pristatančius šiuolaikinį mokslą. Po to pasivaikščiojome po rudenėjantį Helsinkį.
   Antroji kelionės diena prasidėjo apžvalgine ekskursija po Kadriorgo parką Taline. Didžiausią įspūdį paliko Talino bastiono tuneliai, kurie išlikę dar nuo viduramžių, kai sudarė miesto gynybinių įtvirtinimų dalį, naudotą priešų apsupties metu. Antrojo pasaulinio karo metais bombordavimų metu čia slėpėsi žmonės. Po karo čia įsikūrė sandėliai, netgi buvo naudojami kaip kalėjimas. Dar vėliau šie tuneliai buvo kaip jaunimo susibūrimo vieta bei benamių gyvenamosios patalpos.
   Nors rudenėjanti Estija pasitiko su lietumi, nepraleidome progos aplankyti Parnu – Estijos kurortą, kartais dar vadinamą Estijos vasaros sostine.
   Kelionės pabaigoje visiems iniciatyvos dalyviams įteikti Švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės pasirašyti padėkos raštai bei dalintasi įvairiomis patirtimis vykdant veiklas.
Taigi ši kelionė – tai nuveiktų darbų įvertinimas, galimybė parodyti save bei užmegzti naujas pažintis bei pamatyti ir pasikrauti minčių, kurios įkvepia naujiems darbams.
Keturvalakių mokyklos pavaduotoja Aušra Biskienė ir bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N10420 N10421 N10422 N10423 N10424