Straipsniai

Artėjanti Tarptautinė šeimos diena paminėta organizuojant futbolo turnyrą „Vieninga šeima“

Paskelbta: Sekmadienis, 10 gegužės 2015

Šeimos žaidė basomis ant smėlio su pirmo dydžio kamuoliu į mažus vartus. Komandos buvo suskirstytos į keturis pogrupius pagal šeimų sudėtis. Rungtynių metu visuomet komandoje turėjo žaisti moteriškos lyties atstovė. Varžybos vyko be teisėjų: visus sprendimus turėjo priimti pačios šeimos, taip siekiant skatinti pagarbą varžovui, supratingumą ir žaidimą pagal garbingo žaidimo taisykles.

Turnyro nugalėtojais tapo 12 taškų surinkusi Bublių šeima. Antrąją vietą iškovojo praeito turnyro nugalėtojai Skamarakai, surinkę 10 taškų ir aplenkę Miškinių šeimą dėl geresnio įvarčių santykio. Ketvirtoje vietoje surinkusi 9 taškus liko Antanaičių šeima iš Degučių miestelio.

Šeimų nariai varžėsi skirtingose individualiose rungtyse.  Moteriškos lyties atstovės išbandė save „Tolimo smūgio“ rungtyje, kurioje turėjo iš kuo tolesnio atstumo įspirti kamuolį į vartus. Šios rungties nugalėtoja tapo Eglė Andriušaitytė iš Keturvalakių. Vyriausieji šeimų nariai varžėsi greitumo rungtyje, kurioje reikėjo per kuo trumpesnį laiką įveikti kliūtis su „milžinišku kamuoliu“. Greičiausiu dalyviu tapo Lukas Danielis, įveikęs kliūtis per 15,79 sekundės. Jauniausieji šeimos nariai varžėsi „Futbolo golfo“ rungtyje, kurioje turėjo įvaryti kamuolį į duobutę spirdami kuo mažiau smūgių. Šioje rungtyje vyko intriga: finale varžėsi Goda Tamulynaitė, Joris Naujokaitis ir penkiametis Danielis Tumosa. Po trečio bandymo trimis smūgiais kamuolį įvarė Joris Naujokaitis.

Atskirų rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti Masinio futbolo įsteigtais kamuoliais.

Turnyro dalyvius pasveikino šventės globėjas Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Marijampolės savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Vytautas Papečkys.

Varžybų dalyvių sveikata rūpinosi Marijampolės bendrosios praktikos slaugytojos Irena Sadūnaitė ir Zita Palevičienė.

Turnyro rėmėjai: Marijampolės savivaldybės sporto skyrius, Marijampolės apskrities futbolo federacija, Masinio futbolo asociacija, „STIHL futbolo akademija“, „baldaine.lt“, Marijampolės futbolo centras.

Turnyro organizatorius Marijampolės futbolo centro treneris Martynas Karpavičius.