Straipsniai

Devintokai lankėsi Kaune

Paskelbta: Ketvirtadienis, 09 balandžio 2015

Antroji dienos dalis praleista Kauno IX forto muziejuje. Apžiūrėjome okupacijų muziejaus ekspozicijas, supažindinančias su sovietų ir nacių okupacijų Lietuvai atneštu skausmu, netektimis bei praradimais. Po to dalyvavome edukacinėje pamokoje IX fortas – Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyrius“. Jos metu susipažinome su IX forto istoriniu laikotarpiu, kai jame veikė Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialas, pamatėme, kokios buvo kalėjusių žmonių gyvenimo sąlygos.  Taip pat pabuvojome „Kurortiniame karceryje“ (tai nedidelė patalpa, kur lubos – metaliniai laiptai, jais lipant stiprus garsas sklinda į kamerą),  „Šlapiajame karceryje“, kuriame visada drėgna, šlapia, grindys apsemtos vandens. Apibendrinant išgirstą ir pamatytą informaciją, teko atlikti testą. Apsilankymas buvusiame kalėjime leido geriau suprasti kalinio dalią.

Taigi, kelionės metu praturtinome istorines žinias, pažvelgėme į save iš vidaus.

Parengė 9 klasės mokiniai ir klasės vadovė Aušra Biskienė