Straipsniai

Draugystės savaitė

Paskelbta: Penktadienis, 22 kovo 2013

Etikos ir tikybos pamokose 8 ir 9 klasės mokiniai kartu su direktore V. Šaukščiuviene ir kunigu Ryčiu Baltrušaičiu žiūrėjo ir mintimis dalinosi apie filmą „Jėzaus vaikai Amerikoje“. Filmas pasakoja apie mergaitės Blankos, kuri mokykloje patiria patyčias, gyvenimą bei jausmus. 3 ir 5 klasėse apie skaudžius išgyvenimus patiriant patyčias kalbėjo Vilkaviškio Švietimo pagalbos tarnybos psichologė Daiva Lenčiauskienė. Vaikai atvirai pasakojo, apie savo klasės klimatą, pagalbą vienas kitam, o kartais ir iškylančius nesutarimus. Buvo ieškoma sprendimo būdų, kad klasėje būtų visiems smagu ir gera. Lietuvių kalbos pamokoje 6 klasės mokiniai kartu su mokytoja Regina Gintautaite diskutavo apie mokinių ir mokytojų draugiškus santykius ir kas trukdo nuoširdžiam bendravimui. Matematikos pamokose mokiniai gerumu dalinosi vieni kitus vaišindami atsineštais savo keptais pyragais. Bibliotekoje 7 klasės mokiniams buvo pristatyta K. Gudonytės knyga „Ida iš šešėlių sodo“. Čia mokiniai galėjo pasidalinti ir savo mintimis apie patirtą draugystę ir meilę. Pokalbiai apie draugystę ir patyčias vyko ir kitose klasėse dailės, klasių valandėlių metu. Draugystės savaitės metu I aukšto fojė ant sienos iškilo „Draugystės paveikslas“ – tai visų mokinių mintys ir palinkėjimai būti draugiškiems ir gerbti vieniems kitus.

Rūta Pranaitienė (vyr. socialinė pedagogė)