PAMOKA, SKIRTA EUROPOS KALBŲ DIENAI

Paskelbta: Trečiadienis, 26 rugsėjo 2018

N1036m ,,Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“ – tai lietuvių kalbos tėvu tituluojamo Jono Jablonskio išsakyta mintis. Tačiau ne vienam tekę nurausti ir gerokai paprakaituoti, kai svetimam krašte nori ko nors paprašyti ar paklausti, o sava kalba - ne pats geriausias ginklas šioje situacijoje.

Minėdami Europos kalbų dieną kai kam suteikėme galimybę būtent taip pasijusti. Mokiniai pasirinkta svetima kalba turėjo suformuluoti klausimą bet kuriam mokytojui, o mokytojas - į tą klausimą atsakyti taip pat ne gimtąja kalba. Arba suvaidinti situaciją: mokytojas nedidelėje Amsterdamo kavinėje nori užsisakyti puodelį kavos ar firminėje saldumynų parduotuvėje nusipirkti išsirinktą saldėsį, o mokinys įsijaučia į padavėjo ar pardavėjo vaidmenį. Smagiausia, kai vienas kalba angliškai, o kitas – vokiškai arba rusiškai. Akivaizdu, jog labiausiai tokiose situacijose praverčia gestai ir mimikos.
   Kiek lengviau su dainomis. Muzikos mokytoja Janina Burbienė su 6 klasės mokiniais sudainavo tris dainas skirtingomis kalbomis. Auditorijai reikėjo tik atpažinti, kokiomis kalbomis buvo dainuojama. Sunkiausiai sekėsi iššifruoti prancūzų kalbą. Gal dėl to, kad jos niekas mūsų mokykloje nesimoko.

Po šios linksmos ir smagios pamokos dalies visos klasės pristatė namų darbus: suklijavo kalbas-lapelius ant jiems skirtos indoeuropiečių kalbų medžio šakos. Smagu, kad klaidų beveik niekas nepadarė. Tikimės, jog kol medis žaliuoja mokyklos II a. fojė, bent vienas kitas prieis ir pasidomės, kur ir kokia kalba kalbama ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose.
   Pamoką užbaigėme anglų kalbos mokytojos Vidos Senkuvienės pateikta kūrybine užduotimi – kiekviena klasė ir mokytojų komanda piešė Europos kalbų dienai skirtą vėliavą. Darbuose atsispindėjo ir tai, ką dauguma jau žinojo, ir tai, ką sužinojo besiruošdami pamokai ar joje dalyvaudami.
   Tikimės, kad šis trumpas priminimas apie užsienio kalbų svarbą žmogaus gyvenime bus paskata ir mokiniams, ir mokytojams daugiau laiko ir dėmesio skirti kalbų mokymuisi.
Regina Gintautaitė-Aželskienė

N10360 N10361 N10362 N10363