Kas skaito, rašo.....

Paskelbta: Penktadienis, 07 rugsėjo 2018

N1030m Rugsėjo 6 dieną 2 klasės mokiniai paminėjo Tarptautinę raštingumo dieną. Šią dieną minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus. Raštingu vadinamas žmogus, mokantis rašyti ir skaityti.
   Bibliotekininkė vaikams atskleidė, kad kol įvairiausi rašto ženklai (paveikslėliai, piešiniai) įgavo dabartinį raidžių pavidalą, praėjo amžiai. Priminė, kad raidė A buvo jaučio galvos piešinys, E vaizdavo aukštyn rankas iškėlusį žmogeliuką, M – jūros bangą. Tarptautinę raštingumo dieną mokinukai sužinojo ir apie pirmąją lietuvišką abėcėlę, kuri buvo išspausdinta 1547 m. Martyno Mažvydo „Katekizmas“ knygoje ir, kad tai buvo gotiškasis raidynas, be mums įprastų č, š, ž, ą, ė, ę, į, ų, ū raidžių. Taip pat bibliotekininkė užminė nemažai mįslių, kurias mokinukai įminė be jokio vargo.
   Pamokos pabaigoje antrokai atliko kūrybinę užduotį: užrašė ir iliustravo perskaitytos knygos pavadinimą. Jų sukurti darbeliai džiugina bibliotekos lankytojų akis.
Bibliotekininkė Vilija Urbšienė
Pradinių klasių mokytoja Rima Dambrauskienė

N10301 N10303 N10304 N10302

Ar lauki mokslo metų pradžios?