Matavimo diena

Paskelbta: Ketvirtadienis, 12 liepos 2018

N1024m Colis, sieksnis, sprindis, uolektis, žiupsnis, glėbys – tai senoviniai matavimo vienetai, su kuriais susipažino „Atverk duris vasarai“ renginio dalyviai, susirinkę į „Matavimo dieną.“ Išklausę mokytojos Lauros Urbšytės paruoštos informacijos apie senovinius matavimo būdus, išsiaiškino, kokio dydžio yra Coliukė bei Sieksnis Sprindžio vaikas. Po to patys praktiškai atliko mokytojos Aušros Biskienės parengtas užduotis: sprindžiais matavo draugo ūgį, pėdomis mokyklos kiemą, sieksniais sporto stadioną, coliais išmanųjį telefoną ar kompiuterio ekraną, žingsniais atstumą nuo naujojo mokyklos pastato iki senojo bei plaštaka atstumą nuo bibliotekos durų iki valgyklos.
   Po matavimų, kurių metu vaikai ne tik įtvirtino žinias ir jas pritaikė praktiškai, tačiau ugdėsi ir bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, susirinkusieji žaidė žaidimus. Čia reikėjo ir dėmesį sutelkti, ir greitam būti, kūrybiškai išnaudoti erdvę, sugebėti suprasti nekalbantį draugą.
   Visi dalyviai išsiskirstė puikios nuotaikos su nekantrumu laukdami kito susitikimo bei gavę namų darbų: glėbiu ar sprindžiu išmatuoti savo mamą.

Renginio organizatorė Aušra Biskienė

N10240 N10241 N10242 N10243 N10244