Kultūrinė, pažintinė diena ,,Keliauju po Šiaulius“

Paskelbta: Penktadienis, 15 birželio 2018

N1015m Kaip ir kasmet, 5–10 klasių mokiniai, su klasių vadovais, mokytojais, tėvais vyko į kultūrinę, pažintinę ekskursiją, šįkart – į Šiaulius. Koks buvo tikslas: skatinti domėtis savo tautos istorijos, kultūros, gamtos savitumu, ugdyti(s) asmenines, socialines, pažinimo ir komunikavimo kompetencijas.
   Šiauliai – vienas didžiausių Lietuvos miestų, garsus savo istorija, Kryžių kalnu, dviračiais... Įdomiausia tai, kad miestas įsikūręs ties Žemaitijos ir Aukštaitijos riba. Šiauliečiai juokauja, kad pusė miesto priklauso vieniems, kita pusė – kitiems... Šiaulių vardas istorijoje sietinas su 1236 m. Saulės mūšiu. Minint mūšio 750-ąsias metines, atidengtas Šaulio paminklas, šiandien tapęs miesto simboliu. Ekskursijos metu pirmiausiai susipažinome su Fotografijos muziejumi, kuris yra vienintelis specializuotas fotografijos meno ir technikos muziejus Lietuvoje, svarbus daugiafunkcinis fotografijos centras, kuris saugo ir reprezentuoja reikšmingą beveik 150 000 eksponatų ir muziejinių vertybių Lietuvos vizualiojo paveldo, fotografijos technikos ir įrangos, spaudinių ir dokumentų rinkinį. Aplankėme Saulės laikrodžio aikštę, šalia esantį Talšos ežerą, kur pietaudami gėrėjomės lapės skulptūra ,,Metalinė lapė“ . Lapėje įmontuota plieninė širdis (aukštis – 1,2 m; plotis – 0,9 m), joje įdėta kapsulė. Kapsulėje – vario plokštė su iškaltais palinkėjimais ateities kartoms ir keliais faktais iš dabarties epochos. Smagu visiems buvo pabėgioti ir energetiniu labirintu.

Visiems labai patiko Dviračių muziejus, kuriame susipažino su dviračių raida ir gamyba Lietuvoje, didžiosiomis lietuvių kelionėmis dviračiais ir neįprastos konstrukcijos dviračiu – velomobiliu. Sužinojo apie dviračio konstrukciją ir saugų važiavimą. Buvo įdomu sužinoti apie garsiausius lietuvių keliautojus dviračiais, jų gyvenimus, veiklą. O smagiausia visiems buvo patiems išbandyti įvairių konstrukcijų dviračius.
   Įdomiai ir linksmai praleidome laiką pramogų prekybos centre ,,Saulės mieste“: pramogavome ,,Vaikystės mieste“, ant stogo įrengtoje ,,Saulės terasoje“, kurioje smagios ir įdomios veiklos galėjo rasti kiekvienas.
   Aplankėme vieną iš labiausiai piligrimų lankomų vietų – garsųjį Kryžių kalną. Jo reikšmingumas ypatingai išaugo Atgimimo metais. Tai Katalikų Bažnyčios tikėjimo paminklas, saugantis nesuskaičiuojamą galybę kryželių – vilties ir tikėjimo simbolius. Kryželius paliko ir daugelis iš mūsų...
   Besidairant ir draugaujant, su gera nuotaika, kelionė neprailgo. Diena buvo kupina puikių įspūdžių – tikrai verta aplankyti Šiaulius!
Parengė mokinių tarybos vadovė Laura Urbšytė

N10150 N10151N10152 N10153