Trečiokų ir šeštokų išvyka į Marijampolės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

Paskelbta: Ketvirtadienis, 10 gegužės 2018

N1006m Gegužės 10 d. 3 ir 6 klasės mokiniai vyko į Marijampolės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Ilona Barauskienė mokiniams papasakojo, kaip saugiai miške elgtis su ugnimi, sukrauti ir užgesinti laužą, kas gali sukelti gaisrą miške. Mokiniams teko išspręsti praktines užduotis: kaip išeiti iš buto, už kurio durų įvyko gaisras.
   Mokiniai sužinojo, kad Marijampolėje dirba dvi komandos. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai pademonstravo, kaip gavę iškvietimą per 1 minutę pasiruošia išvykimui į gaisro židinį. Gelbėtojai vyksta į avarijas, atrakinti duris, padeda policijai ir medicinos darbuotojams. Jie savo darbe naudoja kvėpavimo aparatus, kai reikia eiti į uždūmintą patalpą gelbėti žmonių. Tokiuose aparatuose yra deguonis. Aparatus naudoja tik specialiai apmokyti gelbėtojai. Gaisrus gesinti tenka ir 9 aukšte. Tokiais atvejais naudoja automobilį – kopėčias. Jos valdomos vairuotojo. Gelbėtojai yra pasiruošę savo darbui kiekvieną sekundę.
   Mokiniams buvo labai įdomu apžiūrėti automobilius ir jų įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai mielai atsakė į visus mokiniams rūpimus klausimus.
   Ugniagesiai gelbėtojai turi būti psichologiškai tvirti, pasitikėti savimi, fiziškai pasirengę ir stiprios sveikatos.
Ugdymo karjerai koordinatorė Lina Puskunigienė

N10061 N10062