Atvira integruoto ugdymo savaitė

Paskelbta: Antradienis, 03 balandžio 2018

N995m Integruotas ugdymas tampa šiuolaikinio mokymo būtinybe. Atnaujintų bendrųjų programų tikslas – pritaikyti ugdymo turinį taip, kad kiekvienas mokinys pagal savo poreikius ir gebėjimus bręstų kaip asmenybė, įgytų kompetencijų, būtinų tolimesniam mokymuisi bei prasmingam aktyviam gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje.
   Kovo 26–30 d. mokykloje organizuota jau tradicinė atvira integruoto ugdymo savaitė. Jos metu vedamos integruotos pamokos, lankomasi kolegų pamokose, tėvai turi galimybę apsilankyti bet kurio dalyko pamokose ir stebėti savo vaikus.
   Šių metų integruotos savaitės tema „Žvilgsnis į praeitį, kad suprastume dabartį“. Vestos 8 integruotos pamokos. Tiek mokiniams, tiek kolegoms mokytojams buvo įdomu pamatyti tokius integruotus dalykus kaip lietuvių kalba ir fizika, pasaulio pažinimas, muzika ir tikyba, lietuvių kalba ir istorija, ir kt. Pamokose 4 klasės mokiniai domėjosi, kaip keitėsi raštas, devintokai diskutavo tema „Koks žmogus, tokia ir tėvynė“, trečiokai „skraidė“ Lietuvos pasieniu ir dainavo kaimyninių tautų dainas, septintokai aiškinosi, kaip kelionės lavina protą, pirmokai kalbėjo apie metų laikus, antrokai tyrinėjo, kur šokuoja žaliosios varlytės.

Fizikos ir lietuvių kalbos pamoka vyko mokyklos kieme. Jos metu septintokai tyrinėjo, kaip susidaro vaivorykštė, aiškinosi jos teorinę bei praktinę kilmę.
   Integruotas pamokas vedė ir bibliotekininkė, kuri kartu su 4 klasės mokytoja į svečius pasikvietė Keturvalakių seniūnijos seniūno pavaduotoją L. Berneckienę, kuri parodė, kaip anksčiau buvo rašomi oficialūs raštai, o penktoje klasėje kartu su dailės mokytoja kalbėjo, kaip knyga suranda draugą.
   Integruotos pamokos pristatytos apibendrinamajame kovo 30 dieną vykusiame renginyje.
   Taigi integruojant pamokas suartėja dalykai, skirtingų dalykų žinios taikomos viename kontekste, o kiekviena tema ar problema aktualizuojama siejant ją su vaiko poreikiu ir praktiniu pritaikymu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Biskienė

N9951 N9952 N9953 N9954 N9955 N9956 N9957 N9958