Tas velykaičio gražumėlis

Paskelbta: Trečiadienis, 28 kovo 2018

N993m Kovo 28 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai lankėsi Ožkabaliuose, J. Basanavičiaus gimtinės muziejuje. Ten jie dalyvavo edukacinėje programoje „Tas velykaičio gražumėlis“. Muziejaus darbuotoja papasakojo vaikams apie gavėnios laikotarpio ir Velykų šventimo papročius, supažindino su velykaičių spalvų ir raštų simbolika, natūraliais kiaušinių dažymo būdais. Vaikai patys margimo kiaušinius vašku, augalų šakelėmis ir svogūnų lukštais. Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė kieme Velykės paslėpti margučiai, kuriuos jie turėjo surasti ir sudėti į skrybėles. Truputį pailsėję, vaikai loveliu rideno velykaičius, varžėsi mergaičių ir berniukų komandos. Laimėjo visi, nes buvo lygiosios. Pabaigoje muziejaus darbuotoja padovanojo vaikams jų numargintus velykaičius.
Priešmokyklinio ugdymo vyresnioji pedagogė Vida Liaudaitienė

N9931 N9932 N9933 N9934