Kovo 11-oji mokykloje

Paskelbta: Sekmadienis, 11 kovo 2018

N986m Kovo 9 dieną mokykloje vyko netradicinė diena, skirta artėjančiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jos metu vyko mokinių kūrybinių darbų ,,Kalba nuo akmens iki kompiuterio“ pristatymas bei Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti skirtas krepšinio turnyras.

Nuo pat ryto mokykloje jautėsi šventinė nuotaika. 5–10 klasių mokiniai rinkosi pasipuošę geltonos, žalios, raudonos spalvos akcentais, mokytojai ryšėjo skareles su lietuviška atributika. Renginys prasidėjo šventiniu rytmečiu. 100 metų švenčianti Lietuva 28 kartą pasitinka Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Paminėdami šią dieną, sugiedojome Tautišką giesmę. Metraštininką įkūnijusi 7 klasės mokinė Viktorija, skaitė eilėraštį ,,Žąsies skundas“. 7 klasės mokinės Deimantė ir Smiltė pakvietė visus pakeliauti ir prisiminti rašto atsiradimo istoriją. Mokiniai su klasių vadovais išradingai pristatinėjo savo darbus. Dešimtokai savo pristatymą ,,Kalba ir akmuo“ pradėjo eilėmis. Šeštokai pasidžiaugė, kad jų kūrybinę idėją ,,Kalba ir molis“ įgyvendinti padėjo vyresnioji technologijų mokytoja Laura Urbšytė. Kartu su klasės vadove jie prisiminė šumerų laikus ir patys bandė raižyti dantiraščiu ant molinių lentelių. Devintokų pranešimo informaciją ,,Kalba ir popierius“ saugos jų pasiūta lėlė. Pristatydami darbą ,,Kalba ir medis“ septintokai, mums papasakojo popieriaus ir rašto vystymosi istoriją, kaip seniau partizanai, neturėdami popieriaus, rašydavo ant beržo tošies. Tą išbandė ir patys ir ant beržo tošies užrašė įžymių žmonių mintis. Penktokai savo mintis apie ,,Kalbą ir kompiuterį“ sudėjo į laiko ratą. ,,Kalba – lyg galingi sparnai gali skraidinti tave aukštai. Atimti tau žadą. Ji gali užburti, užliūliuoti tave tarsi paukštis savo išraiškinga trele.“ Tokiais savos kūrybos žodžiais baigė aštuntokų pristatymą ,,Kalba ir...paukščiai“ klasės vadovė Vida Senkuvienė. Už lietuvių kalbos puoselėjimą ir įdėtą darbą visi buvo apdovanoti padėkos raštais. Renginį baigėme muzikos būrelio mergaičių, kurias paruošė muzikos mokytoja Janina Burbienė, atliekama G. Paškevičiaus daina ,,Mano kraštas“.
   Po meninės-muzikinės dalies mokinių laukė įdomiausios veiklos: krepšinio sirgalių atributikos gaminimas ir krepšinio varžybos, kurias organizavo kūno kultūros mokytojas Modestas Saldukaitis.

Džiugu, kad į krepšinio varžybas, žaidėjų palaikyti atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.. Po direktorės Violetos Šaukščiuvienės sveikinimo žodžių, prasidėjo varžybos, kuriose netrūko geros nuotaikos, taiklių metimų, garsių sirgalių plojimų. Krepšinio varžybose dalyvavo 6 komandos: Senjorų, Keturvalakių bendruomenės ir 4 mokinių. Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Pogrupiuose tarpusavyje sužaidė po vieną kartą. A pogrupyje pirmą vietą užėmė Senjorų komanda, B pogrupyje - Keturvalakių bendruomenės komanda. Jos tarpusavyje žaidė dėl pirmos vietos, o dvi mokinių komandos – dėl 3–4 vietų. Finale įnirtingoje kovoje vieno taško skirtumu Senjorų komanda nugalėjo varžovus ir tradiciškai tapo varžybų nugalėtojais. Senjorų komandoje žaidė keturvalakietis savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys, buvęs parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas ir verslininkas Vaidotas Juknelis. Už Keturvalakių bendruomenės komandą žaidė Povilas Melnykas, Vygandas Bakula ir Remigijus Kaminskas. Džiaugiamės trečios vietos nugalėtojais - mokinių komanda: Aivaras Bendaravičius, Tomas Flėderis, Sonata Klimaitė ir Laurynas Markevičius. Tačiau pralaimėjusių nebuvo. Pasibaigus varžyboms visi buvo apdovanoti. Varžybų organizatoriai prizinių vietų laimėtojus apdovanojo medaliais, kitiems įteikti padėkos raštai. Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai visiems įteikė atminimo dovanėles, Keturvalakių seniūnas - Nepriklausomybės šimtmečiui sukurtus ženklelius.
   Po varžybų visi renginio dalyviai susirinko II aukšto fojė pasidalinti įspūdžiais, pabendrauti, pasivaišinti šilta arbata ir saldumynais. Už vaišes dėkojame ,,Kretingos maistui“.
   Šis spalvingas renginys, į kurio organizavimą įsitraukė visi mokyklos bendruomenės nariai, sujungė visus prasmingai veiklai, praskaidrino kasdienį mokyklos gyvenimą, padovanojo puikią nuotaiką ir teigiamas emocijas kiekvienam iš mūsų.

Parengė bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N9861 N9862 N9863 N9864