Mokinių ir mokytojų kelionė į sostinę

Paskelbta: Penktadienis, 23 vasario 2018

N983m Šaltą ir žvarbų vasario 23 d. rytą grupelė mokinių ir mokytojų išsiruošė į kelionę. Kelionės tikslas – aplankyti tarptautinę Vilniaus knygų mugę bei pamatyti Nepriklausomybės aktą.
   Pirmiausiai apsilankėme Signatarų rūmuose, kur eksponuojamas Nepriklausomybės aktas, kurį Vokietija perdavė Lietuvai penkeriems metams. Taip pat apžiūrėjome ir istorines ekspozicijas, pasakojančias apie Lietuvos praeitį, įžymius mūsų žmones, vietoves. Sustojome pasigrožėti ir Lietuvos simboliu Gedimino pilimi, kuri vis dar atrodo įspūdingai. Iš arti apžiūrėjome prie Vilniaus arkikatedros pastatytą instaliaciją, skirtą Lietuvos 100-mečiui.
   Po to kelionė tęsėsi Knygų mugėje, kuri jau 19-tus metus į vieną vietą suburia gausų būrį leidėjų, rašytojų ir skaitytojų iš Lietuvos bei užsienio šalių. Švęsdami valstybės atkūrimo šimtmetį turėjome progą perskaityti Lietuvą, kaip gyvą, atvirą tekstą, kuris visada rašomas mūsų pačių patirtimis, istorijomis. Įspūdį mokiniams paliko ne tik mugėje pavartytos ar įsigytos knygos, bet ir sutiktos įžymybės: profesorius L. Mažylis, aktorė N. Narmontaitė, keliautojai ir laidų vedėjai M. Starkus ir V. Radzevičius, dirigentas D. Katkus, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, rašytojai E. Daciūtė, L. Žutautė, V. Račickas bei televizijos laidų vedėja K. Meschino.
   Šia kelione prasidėjo renginių ciklas „Kalba nuo akmens iki kompiuterio“, kuris skirtas lietuvių kalbos dienoms.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Biskienė

N9831 N9832 N9833 N9834 N9835 N9836