Sausio 13-osios rytmetys

Paskelbta: Šeštadienis, 13 sausio 2018

N978m Jau 27-erius metus sausio 13-osios rytmetį pasitinkame su žodžiu LAISVĖ.
   Prie širdžių segame gležnus neužmirštuolių žiedus, languose uždegame žvakeles už JUOS – keturiolika didvyrių, kurie žuvo kovoje už laisvę.
   Jau tradicija tapo šį rytą pamokas pradėti netradiciškai – susikaupimo pamoka, skirta paminėti kovotojų už laisvę atminimą. Šįkart prie ekrane liepsnojančio laužo buvo skaitomi mūsų didvyriams prisiminti ir pagerbti skirti žodžiai. Po to visi mokiniai ir mokytojai rinkosi į sporto salę. Ten laukė kūrybinė užduotis, kuri priminė apie artėjantį Lietuvos 100-metį: visi dažėme delnus Lietuvos vėliavos spalvomis ir palikome atspaudus ant popieriaus juostos. Kad neliktų ji tik spalvota juosta, kiekvienas užrašėme po brangų žodį, skirtą tėvynei. Mokiniai, mokytojai smagiai šurmuliavo, diskutavo, ką būtų verta užrašyti. Daug gražių ir prasmingų žodžių sugulė ant popieriaus: TĖVYNĖ, MEILĖ, ŠVIESA, PAGARBA, STIPRYBĖ, LAISVĖ, DRAUGYSTĖ, ŽODIS... Visa, kas mums brangu, be ko ir mūsų nebūtų. Nebūtų mūsų kaip tautos, valstybės.
   Gera širdyje… Rytmetys be tankų vikšrų tarškėjimo, be dūmų, be šūvių... Kad taip ir toliau ramybėje gyventume, dalintume vienas kitam šypsenas ir gerus žodžius. Linkėkime to vienas kitam ir džiaukimės tuo, ką turime. Verta gyventi čia – Lietuvoje.

8 klasės vadovė Vida Senkuvienė ir mokiniai

N9782