Pažintis su knyga

Paskelbta: Penktadienis, 12 sausio 2018

N976mVisą savaitę, nuo sausio 8 iki 12 dienos, priešmokyklinės grupės vaikai susipažino su knygų įvairove, sužinojo kaip atsiranda knygos, kuo jos svarbios vaikams.
   Knygos padeda lavinti kalbą, žodyną, mąstymą, vaizduotę, ugdo emocijas ir gebėjimą įsijausti, suteikia jėgų ir įkvėpimo. Visa tai mažieji skaitytojai sužinojo net keletą kartų apsilankę mokyklos bibliotekoje. Juos mielai priėmė bibliotekininkė Vilija Urbšienė ir visų pirma parodė vaizdinę medžiagą apie tai, kaip gimsta knyga, kiek daug žmonių dirba, kad skaitoma knyga būtų patraukli, įdomi, suteiktų naujų idėjų ir žinių.
   Priešmokyklinukai dar tik pradeda skaityti pavienius žodžius, todėl bibliotekoje vartė knygas su spalvotais gyvūnų, mašinų paveikslėliais, kiti domėjosi gamtos vaizdais. Mažieji sužinojo, kad yra skiemenų knygelės, kurias pasiėmė į namus skaityti kartu su tėveliais. Bibliotekininkė Vilija priminė visiems elgesio bibliotekoje taisykles, kurių vaikai prižadėjo laikytis.
   Veikla netradicinėje aplinkoje vaikams labai patiko ir jie nusprendė patys pasigaminti knygeles. Pirmiausiai, kaip ir dera tikriems knygų kūrėjams, vaikai sugalvojo tekstą, vėliau jį iliustravo, sunumeravo puslapius. Pedagogė Vida atliko spaustuvės darbą: atspausdino tekstus, susiuvo lapus, priklijavo viršelį ir štai – knygos jau pagamintos. Visas jas nunešėme į mokyklos biblioteką, kurioje surengta paroda „Mano pirmoji knygelė“. Kviečiame ją aplankyti.
   Visi priešmokyklinukai nuoširdžiai dėkoja mokyklos bibliotekininkei Vilijai Urbšienei už suteiktas žinias ir malonų bendravimą.

Priešmokyklinio udgymo pedagogė Vida Liaudaitienė

N9761 N9762 N9763 N9764