Skaitymo iššūkis ,,Saldžiosios taupyklės“

Paskelbta: Antradienis, 19 gruodžio 2017

N973m Knygos – vienas geriausių laisvalaikio praleidimo būdų. Jos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus. Knygų skaitymas visuomet buvo įdomus užsiėmimas, tačiau kai šiandien mums siūloma visko tiek daug, gyvenimus užvaldo socialiniai tinklai, naujosios technologijos, nepastebimai nebelieka laiko knygų skaitymui.
   Norint paskatinti vaikus skaityti, pirmiausia reikėtų rasti, kas jiems įdomu, ką jie mėgsta skaityti, o jei nelabai – ieškoti būdų juos sudominti. Norėdama paskatinti vaikus skaityti pakviečiau pradinių klasių mokinius dalyvauti skaitymo iššūkyje ,,Saldžiosios taupyklės“, kuris vyko tris mėnesius. Tai žaismingos varžytuvės, kurių metu mokiniai skaitė knygas. Už perskaitytą knygą jie gaudavo po saldainį, kurį dėdavo į savo klasės taupyklę. Šiuo iššūkiu buvo siekiama skatinti moksleivių susidomėjimą knygomis, dalytis informacija apie vertingą literatūrą, propaguoti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.
   Gruodžio 19 dieną į biblioteką rinkosi patys smalsiausi, iššūkius mėgstantys 1– 4 klasių mokiniai. Kad skaitymas tapo patrauklia veikla, linksmu nuotykiu, žaidimu, rodo ir suvesti rezultatai: per šį laikotarpį buvo perskaitytos 229 knygos. Džiugu, kad iššūkis paskatino daugiau skaityti berniukus. Populiariausios knygos , kurias jie skaitė tai: ,,Nevykėlio dienoraštis“, ,,Hugo planas“, ,,Timis Nevykėlis“, nuotykių knygos.

Daugiausiai knygų perskaičiusia klase tapo 1 klasė – 64 knygos, antrokai perskaitė 56 knygas, trečiokai – 55 knygas, ketvirtokai – 54 knygas. Pirmokams knygeles skaityti padėjo šeimos nariai. Nojaus ir Karolinos iniciatyva ilgųjų pertraukų metu, pirmokams pasakas skaitė bibliotekininkė.
   Už dalyvavimą skaitymo iššūkyje klasėms buvo įteiktos padėkos ir taupyklės su saldainiais, kuriuos jie žadėjo draugiškai pasidalinti. Vaikus kalbino skaitomiausios vaikų knygos herojė Kakė Makė. Ją puikiai vaidino 8 klasės mokinė Gabrielė Lapuchinaitė. Ačiū jai.
   Skaitytojai sakė, kad šis skaitymo iššūkis buvo įdomus ir norėtų , kad tokių iššūkių ateityje atsirastų vis daugiau.. Džiugu, kad juo susidomėjo ir vyresniųjų klasių mokiniai.
   Skaitymas atveria kelią į kūrybos ir pažinimo pasaulį. Skatinkime vaikus skaityti, neužverkime durų į šį pasaulį.

Bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N9731