Pirmokų priėmimas į skaitytojus 2017

Paskelbta: Penktadienis, 10 lapkričio 2017

N660m ,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)
   Kiekvienais metais mūsų mokykloje vyksta pirmokų priėmimas į skaitytojus. Lapkričio 10 dieną pirmokų pažintis su biblioteka tapo ypatinga švente, kurioje dalyvavo vaikų knygos herojais persikūniję 7 klasės mokinės Smiltė ir Deimantė. Šiais metais pirmokus į netradicinę pamoką pakvietė linksmi personažai iš A.Lindgren knygos, tai Pepės. Jos kalbino vaikus, uždavinėjo įvairius klausimus, į kuriuos pirmokai puikiai atsakinėjo. Po to visi buvo pakviesti į salę, kur žaidė žaidimus, iš raidžių sudėliojo dėlionę, kurioje buvo paslėptas žodis – KNYGA. Kadangi knygos gyvena bibliotekoje, tai Pepės pakvietė visus ten keliauti ir ieškoti lobio, kuris buvo greitai surastas. Tai J.Degutytės knyga ,,Pelėdžiuko sapnas“. Šią knygą pirmokai skaitys ir aptars klasėje.
   Pepės pasakojo vaikams kaip reikia elgtis bibliotekoje, kaip saugoti knygas, kad jos nesuplyštų.

,,Mieli pirmokai, dabar jūs turite naujų draugų – knygas, kurios seks jums pasakas, sakys eilėraščius. Jos žino viską. Draugauti su knyga įdomu. Būkite kasdieniniais knygų draugais“, – šiais žodžiais kreipėsi Pepės į mažuosius skaitytojus, linkėdamos įdomių kelionių su knyga. Vaikus pradžiugino dovana-skirtukas nuo mokinių iš Portugalijos. Pirmokai prižadėjo laikytis bibliotekos taisyklių, skaityti, gerbti ir saugoti knygeles. Visi džiaugsmingai iškeliavo į klasę klausytis Pepių skaitomos ištraukos iš knygos ,,Pelėdžiuko sapnas“.
   Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos pirmokai tapo teisėtais bibliotekos skaitytojais. Mylėkite knygas, nes tai mūsų išmintis.

Parengė bibliotekininkė Vilija Urbšienė,
1 klasės mokytoja Rima Dambrauskienė