Tarptautinis knygų skirtukų projektas

Paskelbta: Penktadienis, 03 lapkričio 2017

N649m Antrus metus mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų projekte. Skirtukų mainų projektas yra paprastas, įdomus būdas dalintis skaitymo malonumu ir susirasti naujų draugų, naudojantis bibliotekomis visame pasaulyje. Dalyvaudami tarptautiniuose projektuose mokiniai tampa labiau pastebimi, įvertinamas jų kūrybiškumas, mokėjimas bendrauti. Jie turi galimybę susirasti draugų visame pasaulyje, sužinoti, kur gyvena jų naujieji draugai, kokia šios šalies kultūra, tradicijos, kalba, geografinė padėtis, sostinė.
   Šiais metais šiame projekte dalyvavo priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir 1–10 klasių mokiniai. Jie skirtukus gamino su klasių vadovais klasių valandėlių metu, namuose, laisvu nuo pamokų metu, tema ,,100 metų atkurtai Lietuvai“. Pagaminti knygų skirtukai buvo įvairiausi: su gyvūnais ir paukščiais, gamtos vaizdais, šalies simboliais, eilėraščiais. Kiekvienas mokinys ant savo skirtuko ką nors užrašė: kas savo vardą, kas elektroninį paštą ar palinkėjimą tos šalies kalba. Džiugu, kad į šį projektą įsitraukė ir mamytė Gintarė Nemurienė, kuri taip pat pagamino skirtukų. Visi knygų skirtukai spalio mėnesį iškeliavo į Portugalijos, Vengrijos ir Kroatijos mokyklas.

Ačiū 8 klasės mokinei Nedai Kulbokaitei, 9 klasės mokinėms Justei Matulionytei, Rugilei Černiakaitei, geografijos mokytojai Linai Puskunigienei, kurios surinko informaciją apie šalis partneres ir pristatė mokiniams, 7 klasės mokinei Deimantei Kuršvietytei už susirašinėjimą su šalimis partnerėmis, klasių vadovams už pagalbą, gaminant knygų skirtukus.

Parengė bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N6491 N6492 N6493 N6494