Sveikatą stiprinome bėgdami aplink mokyklą

Paskelbta: Sekmadienis, 01 spalio 2017

N638m Rugsėjo mėnesį mokykloje vyko akcija, inicijuota Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, „Apibėk mokyklą“. Kasmet mokyklose stebimas vis mažesnis mokinių fizinis aktyvumas ir kiekvienais metais į mokyklą ateina vis daugiau vaikų, turinčių antsvorio ar kitų ligų. Pamokų metu dalis mokinių sunkiai susikaupia, neišlaiko dėmesio, greitai pavargsta. Siekiant gerinti ir keisti situaciją visi mokiniai, mokytojai ir kiti mokyklos bendruomenės nariai dvi rugsėjo mėnesio savaites ilgosios pertraukos metu buvo kviečiami pasimankštinti ir pabėgioti. Labai smagu, kad į akciją įsijungė ir tėveliai. Pirmos klasės mokinukai ir jų mamytės visus pakvietė pasimankštinti šokio ritmu. Išradingumo netrūko ir mokiniams. Vieni kvietė pažaisti žaidimus „Žuvys ir tinklas“, „Išgelbėk draugą“, „Karalius Abraomas“. Kitų klasių mokiniai paruošė mankštas pagal pasirinktas populiarias dainas, o penktokai savo mankštą pradėjo vaidinimu. Tad kiekvieną dieną kiemas buvo pilnas smalsių vaikų ir mokytojų, nusiteikusiu laiką leisti aktyviai. Nuobodžiauti neleido mokyklos kieme skambanti mokinių pamėgta muzika. Apklausti mokiniai teigė, kad akcija „Apibėk mokyklą“ jiems labai patiko, buvo linksma, smagu ir įdomu. Tad tikimės ir pasibaigus akcijai mokyklos kiemas vis dar bus pilnas bėgiojančių vaikų, o išmanieji telefonai, taip ir liks kuprinėse.
Parengė vyresnioji socialinė pedagogė Rūta Pranaitienė

N6381 N6382 N6383