Išvyka į Brėmeną

Paskelbta: Pirmadienis, 22 gegužės 2017

N629m Šių metų gegužės 14–21 dienomis mes, Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės nariai, direktorė Violeta Šaukščiuvienė, projekto koordinatorė Vida Senkuvienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Puskunigienė ir bibliotekininkė Vilija Urbšienė, išvykome į baigiamąjį projekto Erazmus + dalyvių susitikimą Bremene. Oro uoste mus pasitiko Burgdamm‘o pradinės mokyklos mokytoja, kuri palydėjo į viešbutį. Ten jau laukė anksčiau atvykę partneriai iš Suomijos, Italijos, Ispanijos. Taip prasidėjo įspūdžių ir darbo savaitė.
   Brėmenas – antras pagal gyventojų skaičių šiaurės vakarų Vokietijos miestas, kurį išgarsino populiari brolių Grimų pasaka ,,Brėmeno muzikantai“. Brėmeno muzikantų skulptūra buvo pastatyta 1953 metais. Viešnagės metu susipažinome su Brėmeno miesto įžymybėmis, aplankėme rotušę, kur yra įsikūrusi savivaldybė. Ši vėlyvojo renesanso stiliaus puošnaus fasado rotušė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kitas nuostabus architektūros kūrinys yra Šniūro kvartalas. Istorinis mažų XV–XVII a. namų kvartalas buvo vienas vargingiausių Brėmene. Šiame kvartale yra kalėdinių prekių parduotuvė, veikianti ištisus metus.
   Didžiulį įspūdį paliko apsilankymas originaliame interaktyviame Klimato muziejuje pajūrio mieste – Bremerhafene. Ten turėjome galimybę pajusti Sacharos dykumos karštį, Šv. Lauryno salos šaltį Aliaskoje, pabūti Polinezijos salų valstybėje Samoa. Aplankėme gražiausią pasaulyje miestą – Hamburgą, taip jį vadina patys hamburgiečiai. Žaluma, kurios Hamburge gausu, o svarbiausia – vanduo suteikia šiam Vokietijos didmiesčiui ypatingo žavesio. Elbės upė 365 dienas per metus priima laivus iš viso pasaulio. Į vieną didžiausių pasaulio uostų mėgsta užsukti net žinomiausi kruiziniai laivai.

Vokietijos švietimo sistema turi 4 pakopas. Po darželio, ikimokyklinės įstaigos seka pradinė mokykla. Vienoje iš pastarųjų – Burgdamm‘o pradinėje mokykloje mums teko viešėti. Ten buvome šiltai sutikti. Mokiniai mums pristatė paruoštą programą, pasveikino visas mokyklos partneres jų šalies kalba, supažindino su savo mokykla, kuri yra jauki, spalvota, papuošta įvairiais mokinių darbais. Mokytojų vizitų svečiose šalyse viena iš privalomų projekto veiklų yra vesti pamokas. Šį kartą pamokas vedėme 1 ir 3 klasių mokiniams. Vesti pamoką naujoje aplinkoje buvo labai įdomu ir kartu sunku. Kai pamokos pabaigoje pamatai vaikų veiduose šypsenas, o rankose pavykusius darbelius, supranti, kad tai geriausias įvertinimas. Vesdamos pamokas mes ne tik pasidalinome savo patirtimi, bet ir pasisėmėme naujų idėjų.
   Visų projekto šalių veiklų apibendrinimas vyko visą dieną. Visi dalyviai labai įdomiai paruošė savo nuveiktų darbų parodas, su kuriomis galėjo susipažinti ir tėvai. Visą popietę mokykloje šurmuliavo įvairiose veiklose dalyvaujantys vaikai.. Tėvai rinkosi su pyragais, klasėse gėrė arbatą, šnekučiavosi. Kieme buvo galima pamatyti įvairių gyvūnų iškamšų, kailių , kuriuos pristatė medžiotojų būrelis. Klasėse vyko dailės užsiėmimai, gamino popierių, drožinėjo.
   Savaitė, praleista Vokietijoje, prabėgo akimirksniu. Paskutinį kartą susitikome su mokytojais iš Suomijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos. Šaunu, kad susiradome tiek nuostabių draugų, susipažinome su įvairiomis kultūromis, įgijome gyvenimiškos patirties, mokėmės vieni iš kitų, tobulinome anglų, vokiečių kalbos įgūdžius.
   Projektinė veikla praturtina mokyklos kasdienybę, ugdymo procesą daro reikšmingą ne tik jo dalyviams, bet ir bendruomenei.

Bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N6291 N6291 N6291 N6291 N6291