Edukacinė pamoka „Augalų galia“

Paskelbta: Trečiadienis, 21 birželio 2017

N627m  Žmogaus gyvenimas nuolat pulsuoja gamtos ritmu. Gamta mums suteikia energijos, sveikatos, jėgų. Namus taip pat kuriame medžiagas imdami iš gamtos. O kur dar neįprasti kvapai, kerinčios spalvos, be kurių mūsų gyvenimas būtų tamsus ir liūdnas. Visa tai iš gamtos.
   Birželio 21 d. rytą mokiniai rinkosi į edukacinę pamoką apie augalus. Norintys įeiti į klasę turėjo atsinešti bilietą – gerai žinomo augalo šakelę, žiedelį, lapelį.
Pamoka prasidėjo nuo saldainių ir keksiukų gaminimo: vieni virė, kiti kepė. Po to bibliotekininkė Vilija Urbšienė papasakojo apie vaistingus Lietuvoje augančius augalus ir jų ypatingas galias: vieni augalai ramina, kiti lengvina atsikosėjimą, dar kiti yra vaistai net nuo 99 ligų. Visa tai mūsų senolių atradimas, kuris šiais laikais vis populiarėja. Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Biskienė parodė mokiniams skaidres apie keisčiausius pasaulio augalus: keistus savo išvaizda, kvapu ar kitomis ypatybėmis.

Įdomiausia mokiniams buvo praktinė užduotis: iš šakelių bei lapų reikėjo įvardinti augalų pavadinimus. Tarp augalų mįslių buvo bulvės žiedas, pomidoro šakelė, dilgėlė, balanda, avietė, krapas, melisa, liepų žiedai ir kiti, kurie dažnai sutinkami mūsų buityje. Tačiau vienas augalas vaikams buvo nematytas. Tai Jericho rožė, dar kitaip vadinama Marijos gėle, amžinąja gėle. Šis augalas neįprastas tuo, kad visą grožį atskleidžia tik pamerktas į vandenį.
   Po pamokos visi susėdo prie stalo išgerti arbatos ir pasivaišinti pačių gamintais saldainiais bei keksiukais, iškeptais su paslaptingu produktu – meile.
   Visi buvusieji pamokoje iš jos išėjo kitokie: vieni protingesni, kiti atradę naujų dalykų, treti laimingesni, dar kiti linksmesni arba tiesiog sotesni.

Parengė renginių ciklo „Atverk duris vasarai“ organizatorės Aušra Biskienė ir Vilija Urbšienė

N6271 N6271 N6271 N6271 N6275