Diena skirta pažintinei, praktinei, kultūrinei veiklai ,,Sveikas, pajūri“

Paskelbta: Penktadienis, 02 birželio 2017

Besparnis būtų gyvenimas,N622m
tuščias, niūrus, vienareikšmis,
jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys,
jei šviesus vaiko juokas
nepaglostytų mūsų širdies,
meilei jos nepažadintų,
nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.
Sakau: tai mūsų sparnai –
jie privalo būti sveiki, švarūs, stiprūs,
kad mūsų gyvenimus pakylėtų,
kad nuskraidintų mus ten,
kur jau liestume viską jų rankom
ir pasaulį regėtume jų akimis:
svajonėj, fantazijoj, pasakoj –
ten galėtume būti laimingi.
Ak, nušluostyti ašarą vaikui!
Ak, nubraukti liūdesį,
Skausmą ir neviltį nuo jo veido!
Juk turim rankas –
tebūna tai ištiestos, duodančios rankos.
Juk turim gyvenimą –
tebūna jis pratęstas kituose.
Just. Marcinkevičius

Žiūrėkime į vaikus taip, kaip žiūrima į medžius – su dėkingumu, nes tai
palaima, bet be lūkesčių ar norų; juk nereikalaujame, kad medžiai būtų kitokie.
   Mylėkime vaikus tokius, kokie jie yra.

Minėdami tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 2 d., paskutinę mokslo metų dieną, 5–10 klasių mokiniai, klasių vadovai bei mamos išvyko į pramoginę-pažintinę ekskursiją į pajūrį. Nuvykę į Karklę, pirmiausiai mokiniai susipažino su gidu Igoriu Osnač, su kuriuo praleido nuostabią dieną. Pirmoji visų laukė ekskursija ,,Gintaro gaudymo paslaptys“, kurios metu sužinojo apie gintaro atsiradimą bei jo savybes, mokiniai patys suvaidinino Jūratės ir Kastyčio meilės istoriją, susipažino su originalia gido gintaro kolekcija, patys mokinosi atskirti paprastą akmenėlį nuo gintaro. Buvo įdomu sužinoti bei patiems išbandyti jūros pakatrantėje gintaro gaudymo bei rinkimo ypatumus.O drąsiausieji galėjo graibštu išbandyti savo jėgas jūros bangose. Visi grįžo linksmi ir su rastais gintarėliais.
   Po vėjuotos ir įdomios ekskursijos jūros pakarantėje, visų laukė pietūs kopoje, vadinamoje Olando kepurė. Čia atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio pietaujant buvo įdomu stebėti virš jūros skrendančius paukščius. Antroji, ,,Mano nuostabusis senamiestis“, ekskursija, visų laukė Klaipėdoje. Mokiniai susipažino su Klaipėdos senamiesčio įžymybėmis: teatro aikšte, išlikusiais senaisiais fachverko stiliaus pastais, Danės upės krantine, įvairiomis skulptūromis ir kitomis įdomiomis bei dar nepažintomis įžymybėmis.
   Taip įdomiai, naudingai, vėjuotai šiltai mokiniai, mokytojai ir tėveliai palydėjo paskutinę mokslo metų dieną.
   Gražios, šiltos, spalvotos vasaros visiems!

Mokinių tarybos vadovė L. Urbšytė

N6221 N6222 N6223 N6224