,,Knyga mane augina“

Paskelbta: Penktadienis, 12 gegužės 2017

N609m ,,Kai buvau mažas, mėgau iš kubelių ir kitokių žaisliukų statyti namus. O vietoj stogo dažnai panaudodavau knygą – vaikišką, su paveikslėliais. Svajonėse apsigyvendavau tokiame name, atsiguldavau ant lovos iš degtukų dėžutės ir žvelgdavau tai į debesis, tai į žvaigždėtą dangų – nelygu koks paveikslėlis labiau patiko“, - tokiais rašytojo Sergejaus Machotino žodžiais mokyklos bibliotekoje prasidėjo renginių ciklas ,,Knyga mane augina“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šios šventės pagrindinis tikslas – įkvėpti meilę knygai, daugiau dėmesio atkreipti į vaikų literatūrą. Balandžio mėnesį mokyklos bibliotekoje vyko įvairios veiklos.
   Prieš Velykas etikos mokytoja Reda Šlektavičienė pakvietė mokinius į kūrybines dirbtuvėles. Susipažinę su kiaušinių marginimo būdais, Velykų papročiais, kiekvienas galėjo pasigaminti popierinę vištelę ar numarginti kiaušinį. Vaikų pagaminti darbeliai papuošė bibliotekos palanges, o vėliau iškeliavo į namus.

5-10 klasių mokiniai dailės pamokų metu iliustravo žodžius: šeima, knyga, draugas, laisvalaikis, skirtukas, raidė, o antros klasės mokiniai kūrybinius darbus atliko monotipijos technika.
Priešmokyklinės grupės ugdytiniai klausėsi skaitomų pasakų, žiūrėjo animacinį filmą ,,Trobelė“, patys turėjo galimybę tapti aktoriais.
   Knygose yra viso pasaulio istorija. Viską ką žmogus sukūrė, užrašė į knygas. Todėl mes dabar galime su visu tuo susipažinti. Į knygos Danguolės Kandrotienės ,,Spintos istorijos“ pristatymą visus pakvietė 6 klasės mokiniai. Atvėrę senovinės spintos duris, atskleidė apie ką šnekasi suknelė, paltas, bateliai, švarkas. Kiekvienas drabužis pažeria daugybę negirdėtų istorijų. Skaitydami šią knygą, vaikai gali susipažinti su tekstilės, šokio rūšimis, mada, geru elgesiu ir kitais svarbiais dalykais.
   Kita veikla – ,,Spintologija“ pakvietė visus , kurie domisi mada.
   Mes nešiojame drabužius, juos perkame, bet ar kada nors pagalvojote kas juos sukūrė ir kokie jie būdavo senovėje? Juk priešistorėje žmonės vaikščiodavo nuogi ir tik po kiek laiko buvo pradėti nešioti rūbai. Jie smarkiai skyrėsi nuo tokių kokius nešiojame dabar. Pasiklausę drabužių atsiradimo istorijų, pažiūrėję filmuotą medžiagą apie sukurtus rūbus Z kartos vaikams ir mes tapome dizaineriais. Į pagalbą pasitelkę spalvotus pieštukus, kūrėme drabužių modelius. Taigi: mergaičių mėgstamiausias rūbas – suknelė, o populiariausia visų nešiojama avalynė – sportiniai bateliai.
   Kryžiažodžių mėgėjai buvo pakviesti išbandyti jėgas, sprendžiant kryžiažodį apie knygą. Pasitelkę enciklopediją, išsiaiškinome kas yra kryžiažodis. Vaikams sekėsi puikiai, kryžiažodis buvo išspręstas, o už teisingus atsakymus visi gavo po saldų prizą.
   Nors šiuolaikiniame technologijų pasaulyje vaikai maištauja prieš knygas, bet dalyvaudami veiklose, supratome, kad knygas mūsų mokykloje mokiniai skaito. Kūryba ir knygų skaitymas lavina vaizduotę, moko bendravimo, bendradarbiavimo. Skaitydamas gali atsipalaiduoti, kartu su knygų herojais patirti daug įvairių nuotykių.
   Dėkoju etikos mokytojai Redai Šlektavičienei ir dailės mokytojai Laurai Urbšytei už pagalbą , organizuojant veiklas.
Bibliotekininkė Vilija Urbšienė

N6091 N6092 N6093 N6094 N6095 N6096