Išvyka į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą

Paskelbta: Penktadienis, 21 balandžio 2017

Išaušęs niūrus ir vėjuotas, balandžio 21 dienos rytas, neatbaidė 7 ir 8 klasės mokinių, nuo išvykos į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą.
   Naujasis Vištyčio regioninio parko lankytojų centras įkurtas buvusio prekybos centro vietoje. Kadais buvęs visai nepatrauklus, šiandien, dėka entuziastingų Vištyčio regioninio parko darbuotojų, šis pastatas atgimė moderniu turistams skirtu centru, kuris be visa ko tapo ir tikra centrinės Vištyčio miestelio teritorijos puošmena.
   Atvykę į šį centrą, mokiniai susipažino su ekspozicija „Kalvotoji Suvalkija“, kuri paremta legendomis apie viščiuką ir ežero atsiradimą, bei nuspalvinta istorinėmis gijomis, įrengta pagal naujausias šiuolaikines technologijas bei pritaikyta paties įvairiausio amžiaus lankytojams. Čia mokiniai susipažino su viskuo, kas gražiausia Vištyčio regione: kalnų reljefų maketais, faunos ar floros fotografijomis, pamatė filmukus, apžiūrėjo besisukančius žemėlapius, daug informacijos rado terminaluose su lietimui jautriais ekranais ir t. t. Čia savo vietą surado net ir aukščiausi Vištyčio krašto kalnai: Dunojaus kalnas (285 m), Janauka (282,9 m), Pavištyčio kalnas (282,4 m), kurie ir yra pagrindinis šios ekspozicijos akcentas. Visos pažinties metu mokinius lydėjo ir cypsėjo vištytis, mat suvalkiečiai taip vadina bet kokį paukščiuką. Vėliau mokinių laukė žaismingas ir įdomus užsiėmimas: iš didelių dėlionės detalių sudėlioti svarbiausius Vištyčio regioninio parko objektus, kas dar tik labiau padėjo įsisavinti žinias.

Visiems kartu bevaikštant Vištyčio ežero pakrante, galėjome pasidžiaugti, jog dėka Erasmus+ projekto, galime geriau pažinti mūsų kraštą.

7 klasės vadovė Vida Senkuvienė
8 klasės vadovė Laura Urbšytė